Auto pojmenované po hospodě se už oficiálně vyrábí. Vzniklo natruc, koupíte ho i v Plzni

Zájemci o off-road klasického střihu se již mohou začít těšit na první dodávky. Zanedlouho již bude parkovat v garážích.

Pro začátek si ještě jednou zopakujeme, odkud se vlastně firma Ineos s autem Grenadier vzala. Miliardář Jim Ratcliffe byl rozhořčený z ukončení výroby klasického Defenderu a rozhodl se investovat stovky milionů eur do duchovního nástupce modelu. Projektem pověřil firmu Magna Steyr. Výsledkem je off-road na rámu s motory od BMW a jménem po oblíbené miliardářově hospodě.

Tohle auto si můžete koupit i v České republice, o prvních cenách jsme psali již v polovině tohoto roku. Dovozu auta na náš trh se ujala společnost Dajbych, kdy autosalon Dajbych v Plzni je již potvrzeným dealerem. Servisní pobočka bude také v Praze. Nyní automobilka konečně oznamuje, že i přes veškeré klacky nahazené pod nohy v podobě zpožděných dodávek dílů a další, je sériová výroba spuštěna.

Grenadier se vyrábí ve francouzském Hambachu a první zákazníci se svých vozů dočkají již v prosinci tohoto roku. Po celém světě je pak přes dvě stě prodejních a servisních center. Auto se mimo jiné podívá i do Afriky a na Střední východ. U nás jej pohání dva motory - 3.0 R6 Twin-Turbo diesel (183 kW, 550 N.m) a 3.0 R6 Turbo benzin (209 kW, 450 N.m), vždy od BMW. Více o cenách zde.

Diskuze (18) Další článek: Manhart dává poslední sbohem AMG C 63 S s osmiválcem. CR 700 Last Edition nabídne 712 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,