Indové se německé ofensivy nebojí

Největší indická společnost Tata zveřejnila prostřednictvím svého šéfa Ratana Taty analýzu možného vývoje působení německých značek na indickém trhu. Předpoklady Indů jsou postaveny na cenové politice automobilek a na očekávaném růstu produkce Čínských firem. Např. společnost VW bude v Indii prodávat vůz se základní cenou okolo 2 500 Euro, což je podle Taty na místní podmínky příliš, i když průměrná cena auta na indickém trhu je v současné době 4 000 Euro. Ratan Tata dále uvedl, že v následujících třech letech se na trhu objeví indické auto s cenou pod 2 000 Euro, a tak šance na úspěch bude pro německé automobilky ještě menší. K tomu dodal, že díky blízkosti Číny a nynější čínské "autoexpanzi" bude na indickém trhu velká konkurence superlevných vozů. Číňané mají navíc v Indii, díky velkým investicím do infrastruktury, velký kredit a zákazníci by jejich produkci měli přirozeně preferovat před evropskou. Až čas ukáže, zda má Ratan Tata pravdu, nebo Němci udělají z jeho továrny kůlničku z ratanu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků