Indové koupili Jaguar a Land Rover. Prý...

To, jak dokáže nenápadná zpráva v indické televizi rozvířit klidné letní vody okurkové sezóny, můžeme nyní sledovat takřka v přímém přenosu. Indická televize TV18 totiž informovala, že se místní automobilka Tata Motors dohodla s americkým koncernem Ford na prodeji britských automobilek Jaguar a Land Rover.

Ford nic nevyvrátil, Tata se nevyjádřila, a tak to vypadalo, že je ruka v rukávu a Indové spolu s Číňany ovládnou tradiční britské automobilky.

Jak se ovšem posléze ukázalo, televizní stanice poupravila původní zprávu s tím, že Tata se dostal jen do finální skupiny společností, se kterými bude Ford jednat o prodeji.

Každopádně i tato malá dezinformace stačila k tomu, aby akcie Tata Motors vyskočily o 5 procent. Pokud si tedy chcete vydělat řádný ranec, nakupte akcie kohokoli, zavolejte do CNN, nebo BBC a oznamte jim, že jako zástupce firmy XY ohlašujete, že jste kopuil tyto automobilky. Počkejte deset minut a běžte rychle prodat akcie. Určitě vyděláte...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků