Indická Tata připravuje minivůz pro masy

O konceptech malých vozidel automobilek Toyota a Volkswagen se toho popsalo už mnoho. Méně pozornosti se věnuje některým značkám, které k nám své vozy pořádně ani nedováží. Jednou z takových je i indická Tata.

Ta v současnosti pracuje na vývoji cenově dostupného městského auta, které by podle slov vedení automobilky mohlo konkurovat i již zmiňované Toyotě a VW. Vůz bude zpočátku vyráběn ve dvou verzích, jedna s dvouválcem kubatury 660 ccm a druhá s dieselovým agregátem kubatury 700 ccm. Vývojáři zatím předpokládají, že průměrná spotřeba vozu by měla být kolem 3,4 l/100 km.

Automobilka počítá s poměrně velkou poptávkou a za první tři roky by se mělo prodat něco přes jeden milion kusů tohoto vozu. Zajímavé přitom je, že s vývozem mimo Indii se zatím nepočítá. Cena tohoto čtyřdveřového miniauta, které zatím žádný konkrétní název nedostalo, by neměla přesáhnout 3 000 dolarů (58 000 Kč). To zní lákavě i děsivě najednou, snad se nebude jednat o něco nekvalitního...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků