Indická Tata připravuje minivůz pro masy

O konceptech malých vozidel automobilek Toyota a Volkswagen se toho popsalo už mnoho. Méně pozornosti se věnuje některým značkám, které k nám své vozy pořádně ani nedováží. Jednou z takových je i indická Tata.

Ta v současnosti pracuje na vývoji cenově dostupného městského auta, které by podle slov vedení automobilky mohlo konkurovat i již zmiňované Toyotě a VW. Vůz bude zpočátku vyráběn ve dvou verzích, jedna s dvouválcem kubatury 660 ccm a druhá s dieselovým agregátem kubatury 700 ccm. Vývojáři zatím předpokládají, že průměrná spotřeba vozu by měla být kolem 3,4 l/100 km.

Automobilka počítá s poměrně velkou poptávkou a za první tři roky by se mělo prodat něco přes jeden milion kusů tohoto vozu. Zajímavé přitom je, že s vývozem mimo Indii se zatím nepočítá. Cena tohoto čtyřdveřového miniauta, které zatím žádný konkrétní název nedostalo, by neměla přesáhnout 3 000 dolarů (58 000 Kč). To zní lákavě i děsivě najednou, snad se nebude jednat o něco nekvalitního...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků