Indická Tata možná prodá Jaguar

Indická automobilka Tata získala od amerického koncernu Ford automobilky Land Rover a Jaguar, ovšem sotva se tak stalo, přichází informace, že tím celá věc neskončí.

Americký Ford se potřeboval zbavit velmi ztrátového Jaguaru a aby našel vůbec nějaké zájemce a dokázal automobilku prodat za slušnou cenu, přidal k ni ziskový Land Rover a obě prodal jako balíček. Jenže již dopředu avizovali analytici, že se může stát, že výherce si po koupi nechá pouze ziskový Land Rover a ztrátový Jaguar prodá, aby nenesl šílené náklady.

A indická Tata má zájem právě a jen o Land Rover a Jaguar je v současnosti jakousi přítěží, které by se Indové chtěli zbavit. S největší pravděpodobností se tak Tata pokusí Jaguar prodat samostatně, byť za málo peněz, ale pořád to bude lepší, než si jej ponechat a lepit ztráty.

Ford do případného prodeje již nemá co mluvit, jelikož jeho možnosti jsou blízké nule. Na rozdíl od prodeje Astonu Martin, kde si nechal určitý podíl, aby mohl ovlivňovat některé rozhodování, nemá u těchto automobilek žádné pravomoce.

Prozatím není jasné, jak vše dopadne, ale případný prodej Jaguaru je poměrně logický a krok.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků