Indická Tata možná prodá Jaguar

Indická automobilka Tata získala od amerického koncernu Ford automobilky Land Rover a Jaguar, ovšem sotva se tak stalo, přichází informace, že tím celá věc neskončí.

Americký Ford se potřeboval zbavit velmi ztrátového Jaguaru a aby našel vůbec nějaké zájemce a dokázal automobilku prodat za slušnou cenu, přidal k ni ziskový Land Rover a obě prodal jako balíček. Jenže již dopředu avizovali analytici, že se může stát, že výherce si po koupi nechá pouze ziskový Land Rover a ztrátový Jaguar prodá, aby nenesl šílené náklady.

A indická Tata má zájem právě a jen o Land Rover a Jaguar je v současnosti jakousi přítěží, které by se Indové chtěli zbavit. S největší pravděpodobností se tak Tata pokusí Jaguar prodat samostatně, byť za málo peněz, ale pořád to bude lepší, než si jej ponechat a lepit ztráty.

Ford do případného prodeje již nemá co mluvit, jelikož jeho možnosti jsou blízké nule. Na rozdíl od prodeje Astonu Martin, kde si nechal určitý podíl, aby mohl ovlivňovat některé rozhodování, nemá u těchto automobilek žádné pravomoce.

Prozatím není jasné, jak vše dopadne, ale případný prodej Jaguaru je poměrně logický a krok.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků