Indická Tata možná prodá Jaguar

Indická automobilka Tata získala od amerického koncernu Ford automobilky Land Rover a Jaguar, ovšem sotva se tak stalo, přichází informace, že tím celá věc neskončí.

Americký Ford se potřeboval zbavit velmi ztrátového Jaguaru a aby našel vůbec nějaké zájemce a dokázal automobilku prodat za slušnou cenu, přidal k ni ziskový Land Rover a obě prodal jako balíček. Jenže již dopředu avizovali analytici, že se může stát, že výherce si po koupi nechá pouze ziskový Land Rover a ztrátový Jaguar prodá, aby nenesl šílené náklady.

A indická Tata má zájem právě a jen o Land Rover a Jaguar je v současnosti jakousi přítěží, které by se Indové chtěli zbavit. S největší pravděpodobností se tak Tata pokusí Jaguar prodat samostatně, byť za málo peněz, ale pořád to bude lepší, než si jej ponechat a lepit ztráty.

Ford do případného prodeje již nemá co mluvit, jelikož jeho možnosti jsou blízké nule. Na rozdíl od prodeje Astonu Martin, kde si nechal určitý podíl, aby mohl ovlivňovat některé rozhodování, nemá u těchto automobilek žádné pravomoce.

Prozatím není jasné, jak vše dopadne, ale případný prodej Jaguaru je poměrně logický a krok.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků