Indická Tata možná prodá Jaguar

Indická automobilka Tata získala od amerického koncernu Ford automobilky Land Rover a Jaguar, ovšem sotva se tak stalo, přichází informace, že tím celá věc neskončí.

Americký Ford se potřeboval zbavit velmi ztrátového Jaguaru a aby našel vůbec nějaké zájemce a dokázal automobilku prodat za slušnou cenu, přidal k ni ziskový Land Rover a obě prodal jako balíček. Jenže již dopředu avizovali analytici, že se může stát, že výherce si po koupi nechá pouze ziskový Land Rover a ztrátový Jaguar prodá, aby nenesl šílené náklady.

A indická Tata má zájem právě a jen o Land Rover a Jaguar je v současnosti jakousi přítěží, které by se Indové chtěli zbavit. S největší pravděpodobností se tak Tata pokusí Jaguar prodat samostatně, byť za málo peněz, ale pořád to bude lepší, než si jej ponechat a lepit ztráty.

Ford do případného prodeje již nemá co mluvit, jelikož jeho možnosti jsou blízké nule. Na rozdíl od prodeje Astonu Martin, kde si nechal určitý podíl, aby mohl ovlivňovat některé rozhodování, nemá u těchto automobilek žádné pravomoce.

Prozatím není jasné, jak vše dopadne, ale případný prodej Jaguaru je poměrně logický a krok.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků