Indická Škoda otevřela nové centrum. Bude se zde vyvíjet nové SUV

Koncern Volkswagen a Škoda Auto pokračují v ofenzivě na indickém trhu. V nově otevřeném technologickém centru se bude vyvíjet zcela nový model.

Volkswagen Group India a společnost Škoda Auto společně otevřeli nové technologické centrum v Indii. Při slavnostním otevření byli přítomni i členové české vlády, mimo jiné i předseda vlády Andrej Babiš. Přítomen byl i člen představenstva Škoda Auto za oblast technického vývoje, Christian Strube.

Nové technologické centrum se nachází ve městě Chakan a jde o první velký krok v realizaci projektu India 2.0. Tento projekt vznikl za účelem posílení tamního trhu a budou se zde vyvíjet modely určené pro indický trh. O zásobu schopných zaměstnanců nebude nouze, indické univerzity jsou doslova nabité ambiciózními mladíky.

Škoda Scala má české ceny. Stojí od 394.900 Kč, má pro to dobré důvody

Škoda Scala má české ceny. Stojí od 394.900 Kč, má pro to dobré důvody

Projekt India 2.0 se spustil již v loňském roce, tehdy koncern Volkswagen odsouhlasil investici ve výši jedné miliardy eur. Investice jen do výzkumu a vývoje vyjde Škodu a Volkswagen na 250 milionu eur. Nová budova pokryje téměř vše, od vývoje jednotlivých komponent po celý vůz.

Prvním vozem, který se zde bude vyvíjet, bude SUV stojící na platformě MQB A0 IN. Zřejmě půjde o indického sourozence Karoqu, protože ten se v tamní nabídce modelů Škoda nevyskytuje. Objevit by se měl do dvou let. Součástí dosavadní nabídky jsou Rapid, Octavia, Superb, Superb Sportline a Kodiaq.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Scala. Chybí vám u ní něco?

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Scala. Chybí vám u ní něco?

Na novou práci se může těšit přibližně 250 vývojářů. Výroba bude probíhat z 95 % lokálně v indické továrně Škoda ve městě Pune, vzdálené od technologického centra jen 30 km. Díky přísnějším emisním normám, které v Indii vejdou v platnost v příštím roce, se vozy budou moci i exportovat.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků