Indická kopie slavného Jeepu se musí stáhnout. Koncern FCA ale pořád zuří

Soudní spory mezi koncernem FCA a indickou Mahindrou mohou být ještě zajímavé. Stažením modelu z trhu to prý neskončí.

Koncern FCA se soudí s indickou Mahindrou. Žaloba se týkala modelu Roxor, malého stylového off-roadu s pohonem všech kol, který se vyrábí od roku 2018 a dostal se i na americký trh. Podle FCA se model Roxor až moc podobá jejich klasickému Jeepu.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Když se na Roxor podíváte, asi se koncernu FCA ani nedivíte. Ta podoba tam je a je opravdu výrazná. Soud tak dal koncernu za pravdu a Mahindru to teď bude nejspíš trochu bolet. Bylo jí doporučeno zastavit veškeré exporty modelu do USA a přestat jej prodávat. Prodat dokonce nemůže ani ty vozy, které už stojí v autosalonech.

Rick Haas, předseda představenstva amerického zastoupení Mahindry, se silnou inspirací americké ikony netají. Sám zdůraznil, že to auto jako Jeep skutečně vypadá. Koncern FCA se nyní cítí poškozen a zbytky vyšetřování se budou táhnout až do konce prvního čtvrtletí příštího roku.

Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Roxor samotný je v tom docela nevinně a dle některých je jeho stáhnutí z amerického trhu škoda. Pod známým zevnějškem je totiž velmi schopné, čiperné, robustní a spolehlivé autíčko, které navíc nestojí moc. Koncern FCA prý ale s žalobami neskončí, chce se totiž ujistit, že podobné vozy už v budoucnosti nebudou vznikat. 

S FCA to tedy bude ještě zajímavé. Soucítíte z koncernem FCA, nebo je vám Mahindra Roxor natolik sympatická, že mu kopírování vzhledu odpustíte? Mahindra si přitom s Američany rozumí, již nějakou dobu se ví o spolupráci s Fordem, se kterým mají v plánu postavit nové SUV.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků