Indická kopie slavného Jeepu se musí stáhnout. Koncern FCA ale pořád zuří

Soudní spory mezi koncernem FCA a indickou Mahindrou mohou být ještě zajímavé. Stažením modelu z trhu to prý neskončí.

Koncern FCA se soudí s indickou Mahindrou. Žaloba se týkala modelu Roxor, malého stylového off-roadu s pohonem všech kol, který se vyrábí od roku 2018 a dostal se i na americký trh. Podle FCA se model Roxor až moc podobá jejich klasickému Jeepu.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Když se na Roxor podíváte, asi se koncernu FCA ani nedivíte. Ta podoba tam je a je opravdu výrazná. Soud tak dal koncernu za pravdu a Mahindru to teď bude nejspíš trochu bolet. Bylo jí doporučeno zastavit veškeré exporty modelu do USA a přestat jej prodávat. Prodat dokonce nemůže ani ty vozy, které už stojí v autosalonech.

Rick Haas, předseda představenstva amerického zastoupení Mahindry, se silnou inspirací americké ikony netají. Sám zdůraznil, že to auto jako Jeep skutečně vypadá. Koncern FCA se nyní cítí poškozen a zbytky vyšetřování se budou táhnout až do konce prvního čtvrtletí příštího roku.

Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Roxor samotný je v tom docela nevinně a dle některých je jeho stáhnutí z amerického trhu škoda. Pod známým zevnějškem je totiž velmi schopné, čiperné, robustní a spolehlivé autíčko, které navíc nestojí moc. Koncern FCA prý ale s žalobami neskončí, chce se totiž ujistit, že podobné vozy už v budoucnosti nebudou vznikat. 

S FCA to tedy bude ještě zajímavé. Soucítíte z koncernem FCA, nebo je vám Mahindra Roxor natolik sympatická, že mu kopírování vzhledu odpustíte? Mahindra si přitom s Američany rozumí, již nějakou dobu se ví o spolupráci s Fordem, se kterým mají v plánu postavit nové SUV.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků