Index kvality automobilů podle MWD

Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.
Index kvality automobilů podle MWD
Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.

Tento index je založen na zkušenostech MWD s průměrnými náklady reklamace na jednu pojistku, který se značně liší podle jednotlivých značek vozů. Výsledky šetření jsou uspořádány do indexu kvality a zahrnují 20 nejoblíbenějších značek.

V rámci indexu kvality představuje číslo 100 průměrné náklady reklamace na pojistku. S ohledem na otázku ziskovosti uzavřených pojistek pro Motor Warranty Direct to znamená, že značky s nižším indexem mají náklady pod průměrem, jsou tedy méně poruchové a jsou pro MWD tudíž ziskové.

Index kvality je založen na všech pojistných případech a je aktualizován v intervalu půl roku.

V souvislosti s posledními výsledky Motor Warranty Direct uvedl předseda David McClure Fisher: „Ve srovnání s poslední indexací došlo k řadě změn. Zatímco však Land Rover má stále nejvyšší náklady na pojistku, Mazda se se svým indexem 59 dostala na špici žebříčku.“

Na druhém místě skončil Fiat s indexem 63, na třetím Honda s indexem 75, na čtvrtém Ford a Mercedes-Benz s indexem 78, na šestém Volvo a Toytota s indexem 82 na osmém BMW s indexem 87, na devátém Volkswagen s indexem 93 a na desátém místě Peugeot s indexem 93.

Vozy zahrnuté v indexu mají průměrné stáří okolo 5 let a mají najeto v průměru zhruba 73.600 km v rámci pojistky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků