Index kvality automobilů podle MWD

Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.
Index kvality automobilů podle MWD
Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.

Tento index je založen na zkušenostech MWD s průměrnými náklady reklamace na jednu pojistku, který se značně liší podle jednotlivých značek vozů. Výsledky šetření jsou uspořádány do indexu kvality a zahrnují 20 nejoblíbenějších značek.

V rámci indexu kvality představuje číslo 100 průměrné náklady reklamace na pojistku. S ohledem na otázku ziskovosti uzavřených pojistek pro Motor Warranty Direct to znamená, že značky s nižším indexem mají náklady pod průměrem, jsou tedy méně poruchové a jsou pro MWD tudíž ziskové.

Index kvality je založen na všech pojistných případech a je aktualizován v intervalu půl roku.

V souvislosti s posledními výsledky Motor Warranty Direct uvedl předseda David McClure Fisher: „Ve srovnání s poslední indexací došlo k řadě změn. Zatímco však Land Rover má stále nejvyšší náklady na pojistku, Mazda se se svým indexem 59 dostala na špici žebříčku.“

Na druhém místě skončil Fiat s indexem 63, na třetím Honda s indexem 75, na čtvrtém Ford a Mercedes-Benz s indexem 78, na šestém Volvo a Toytota s indexem 82 na osmém BMW s indexem 87, na devátém Volkswagen s indexem 93 a na desátém místě Peugeot s indexem 93.

Vozy zahrnuté v indexu mají průměrné stáří okolo 5 let a mají najeto v průměru zhruba 73.600 km v rámci pojistky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků