Index kvality automobilů podle MWD

Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.
Index kvality automobilů podle MWD
Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.

Tento index je založen na zkušenostech MWD s průměrnými náklady reklamace na jednu pojistku, který se značně liší podle jednotlivých značek vozů. Výsledky šetření jsou uspořádány do indexu kvality a zahrnují 20 nejoblíbenějších značek.

V rámci indexu kvality představuje číslo 100 průměrné náklady reklamace na pojistku. S ohledem na otázku ziskovosti uzavřených pojistek pro Motor Warranty Direct to znamená, že značky s nižším indexem mají náklady pod průměrem, jsou tedy méně poruchové a jsou pro MWD tudíž ziskové.

Index kvality je založen na všech pojistných případech a je aktualizován v intervalu půl roku.

V souvislosti s posledními výsledky Motor Warranty Direct uvedl předseda David McClure Fisher: „Ve srovnání s poslední indexací došlo k řadě změn. Zatímco však Land Rover má stále nejvyšší náklady na pojistku, Mazda se se svým indexem 59 dostala na špici žebříčku.“

Na druhém místě skončil Fiat s indexem 63, na třetím Honda s indexem 75, na čtvrtém Ford a Mercedes-Benz s indexem 78, na šestém Volvo a Toytota s indexem 82 na osmém BMW s indexem 87, na devátém Volkswagen s indexem 93 a na desátém místě Peugeot s indexem 93.

Vozy zahrnuté v indexu mají průměrné stáří okolo 5 let a mají najeto v průměru zhruba 73.600 km v rámci pojistky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků