Index kvality automobilů podle MWD

Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.
Index kvality automobilů podle MWD
Motor Warranty Direct (MWD), vedoucí společnost na anglickém trhu prodeje záruk motoristické veřejnosti formou pojištění, provedla aktualizaci indexu kvality.

Tento index je založen na zkušenostech MWD s průměrnými náklady reklamace na jednu pojistku, který se značně liší podle jednotlivých značek vozů. Výsledky šetření jsou uspořádány do indexu kvality a zahrnují 20 nejoblíbenějších značek.

V rámci indexu kvality představuje číslo 100 průměrné náklady reklamace na pojistku. S ohledem na otázku ziskovosti uzavřených pojistek pro Motor Warranty Direct to znamená, že značky s nižším indexem mají náklady pod průměrem, jsou tedy méně poruchové a jsou pro MWD tudíž ziskové.

Index kvality je založen na všech pojistných případech a je aktualizován v intervalu půl roku.

V souvislosti s posledními výsledky Motor Warranty Direct uvedl předseda David McClure Fisher: „Ve srovnání s poslední indexací došlo k řadě změn. Zatímco však Land Rover má stále nejvyšší náklady na pojistku, Mazda se se svým indexem 59 dostala na špici žebříčku.“

Na druhém místě skončil Fiat s indexem 63, na třetím Honda s indexem 75, na čtvrtém Ford a Mercedes-Benz s indexem 78, na šestém Volvo a Toytota s indexem 82 na osmém BMW s indexem 87, na devátém Volkswagen s indexem 93 a na desátém místě Peugeot s indexem 93.

Vozy zahrnuté v indexu mají průměrné stáří okolo 5 let a mají najeto v průměru zhruba 73.600 km v rámci pojistky.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků