IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Konec hrátkám s chipy, na tuningové scéně se pohybují i opravdoví motoráři. Jedním z nich je firma IMSA, která díky moderním technologiím a adresným zásahům do motoru dodá malému Lambu výborný výkon, potřebný zvukový projev, dynamiku a divoké charisma. A umí i víc...
IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Lamborghini Gallardo je velmi komplexní sportovní vůz pro každodenní použití. Pohonná jednotka v podobě pětilitrového desetiválce je posazena před zadní nápravou pro ideální rozložení hmotnosti. IMSA vycítila rezervy, které má tento špičkový agregát. Při navyšování výkonu získali, za použití moderních technologií, které se používají při konstrukcích pohonných jednotek u monopostů formule 1 a umí při zásazích do motoru zároveň bedlivě sledovat jakost a výdrž komponentů, finální sílu přesahující 441 kW (více než 600 k). Navíc IMSA nabízí možnost svým zákazníkům sledovat práce na motoru pomocí webových kamer, které jsou namontovány v montážní hale, aby klienti měli možnost vidět, co se s jejich automobilovou "láskou" děje.

Aby úpravu od tunera IMSA každý poznal, je tu připraven decentní karosářský kit. Pod předním nárazníkem se objevil karbonový spoiler, vzadu zase přítlačné křídlo. V rozšířených blatnících se schovala 20palcová kola s centrální maticí a silnější brzdový systém, který má 8pístkové třmeny vpředu a 6pístkové vzadu. Na přání zákazníka je také možné namontovat nové odpružení vozu, v interiéru zase alcantarové čalounění a hliníkové doplňky.


Imsa Gallardo GTV

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků