IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Konec hrátkám s chipy, na tuningové scéně se pohybují i opravdoví motoráři. Jedním z nich je firma IMSA, která díky moderním technologiím a adresným zásahům do motoru dodá malému Lambu výborný výkon, potřebný zvukový projev, dynamiku a divoké charisma. A umí i víc...
IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Lamborghini Gallardo je velmi komplexní sportovní vůz pro každodenní použití. Pohonná jednotka v podobě pětilitrového desetiválce je posazena před zadní nápravou pro ideální rozložení hmotnosti. IMSA vycítila rezervy, které má tento špičkový agregát. Při navyšování výkonu získali, za použití moderních technologií, které se používají při konstrukcích pohonných jednotek u monopostů formule 1 a umí při zásazích do motoru zároveň bedlivě sledovat jakost a výdrž komponentů, finální sílu přesahující 441 kW (více než 600 k). Navíc IMSA nabízí možnost svým zákazníkům sledovat práce na motoru pomocí webových kamer, které jsou namontovány v montážní hale, aby klienti měli možnost vidět, co se s jejich automobilovou "láskou" děje.

Aby úpravu od tunera IMSA každý poznal, je tu připraven decentní karosářský kit. Pod předním nárazníkem se objevil karbonový spoiler, vzadu zase přítlačné křídlo. V rozšířených blatnících se schovala 20palcová kola s centrální maticí a silnější brzdový systém, který má 8pístkové třmeny vpředu a 6pístkové vzadu. Na přání zákazníka je také možné namontovat nové odpružení vozu, v interiéru zase alcantarové čalounění a hliníkové doplňky.


Imsa Gallardo GTV

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků