IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Konec hrátkám s chipy, na tuningové scéně se pohybují i opravdoví motoráři. Jedním z nich je firma IMSA, která díky moderním technologiím a adresným zásahům do motoru dodá malému Lambu výborný výkon, potřebný zvukový projev, dynamiku a divoké charisma. A umí i víc...
IMSA Gallardo GTV: technologie z F1 a 600 koní

Lamborghini Gallardo je velmi komplexní sportovní vůz pro každodenní použití. Pohonná jednotka v podobě pětilitrového desetiválce je posazena před zadní nápravou pro ideální rozložení hmotnosti. IMSA vycítila rezervy, které má tento špičkový agregát. Při navyšování výkonu získali, za použití moderních technologií, které se používají při konstrukcích pohonných jednotek u monopostů formule 1 a umí při zásazích do motoru zároveň bedlivě sledovat jakost a výdrž komponentů, finální sílu přesahující 441 kW (více než 600 k). Navíc IMSA nabízí možnost svým zákazníkům sledovat práce na motoru pomocí webových kamer, které jsou namontovány v montážní hale, aby klienti měli možnost vidět, co se s jejich automobilovou "láskou" děje.

Aby úpravu od tunera IMSA každý poznal, je tu připraven decentní karosářský kit. Pod předním nárazníkem se objevil karbonový spoiler, vzadu zase přítlačné křídlo. V rozšířených blatnících se schovala 20palcová kola s centrální maticí a silnější brzdový systém, který má 8pístkové třmeny vpředu a 6pístkové vzadu. Na přání zákazníka je také možné namontovat nové odpružení vozu, v interiéru zase alcantarové čalounění a hliníkové doplňky.


Imsa Gallardo GTV

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků