Ikonické Suzuki Jimny přijíždí v off-roadové edici Sierra 4Sport. Zvládne snad cokoliv, chybí už jen další dveře

Jimny Sierra 4Sport je z výroby lépe uzpůsobené pro použití v náročnějším terénu. Pro cílový trh se navíc dodává s vyšším výkonem.

Už zanedlouho se dočkáme pětidveřového Suzuki Jimny, které teprve dovede podobu „babygéčka“ k dokonalosti. Nakonec přestavbový bodykit ve stylu ikonického Mercedesu se na něj prodává. Než se tak stane, automobilka se rozhodla potěšit fanoušky limitovanou edicí současného modelu. Bohužel je vyhrazena pouze brazilskému trhu ve dvoumístné užitkové verzi. To kvůli přísným emisním limitům, protože čtyřmístné provedení stále čeká na homologaci.

Jimny Sierra 4Sport není jen o stylovém šedém laku. Cílí na aktivní vyžití v terénu, proto je standardně vybavené šnorchlem, střešním nosičem a plastovou ochranou blatníků navazující na černé nárazníky. Z problémů vůz dostanou modrá tažná oka. Odvážného ducha dotvářejí 15palcová kola obutá do pneumatik Pirelli M/T pro lepší trakci a tematické polepy. Díky všem přidaným prvkům se Jimny může ponořit o 60 cm hlouběji a neztratí trakci v náročném terénu

Interiér ozvláštňují modré rámečky výdechů klimatizace a proužek na hlavici řadicí páky. Na speciální edici omezené série 100 kusů odkazuje plaketa před spolujezdcem. Pokud chcete v Suzuki Jimny strávit noc, sedadla se dají složit do roviny.

Podvozek zůstal sériový, stejně jako motor. Jenže atmosférická patnáctistovka má pro brazilský trh navýšený výkon ze 75 na 79 kW s točivým momentem 138 Nm. Místo manuální převodovky zde najdeme čtyřstupňový automat. Síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím systému Suzuki AllGrip Pro.  

Limitovaná edice se v Brazílii prodává za v přepočtu 851.000 Kč. Ve srovnání se standardním modelem za ni zaplatíte o zhruba 117.000 Kč více.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Diskuze (5) Další článek: Elektrická Vespa je drahý špás. V Česku si nyní můžete koupit tuto RED specialitku a přispět tak na dobrou věc

Témata článku: , , , , , , , , , , ,