Identity i1, když je auto opravdový Mazel

Když se dají dohromady designérské a technologické společnosti, většinou z toho vznikne koncept, který nespatří výrobní linky. Přesně takové je i Identity i1. Sportovní vůz, kompletně vytvořený počítačem. Jaký je tento "virtuální sporťák"?
Identity i1, když je auto opravdový Mazel

Před nedávnem se spojily dvě společnosti. Designerská firma H2R Design Consulting a také technologická firma Mazel Group. První jmenovaná vytvořila počítačový model sportovního vozu a druhá pak zajistila, aby se jedničky a nuly proměnily v reálnou podobu. Obě pak představily svou studii sportovního vozu na nynějším ženevském autosalonu.

Mazel Identity i1, jak se studie jmenuje, je poměrně klasický sportovní vůz, který svým designem nijak neohromí. Právě toto má zaručit, že se bude studie dlouho líbit a pokud o ní zákazníci projeví zájem, není vyloučeno, že by se model začal vyrábět v malé sérii. Identiy i1 není žádný obr, na délku měří 4 425 mm, na šířku 1 913 mm, na výšku sportovních 1 261 mm a rozvor má hodnotu 2 690 mm.

Že se jedná o funkční studii, která může téměř okamžitě vyrazit na silnice, prozrazuje i motor. Ten je uložen před zadní nápravou a s osmi válci do V disponuje výkonem 358 kW (487 k). Výkon je pak přenášen prostřednictvím šestistupňové robotizované převodovky na zadní 20" kola, která obouvají pneu o rozměru 295/40. Vpředu jsou pak kola o palec menší a jsou obuty do pneu o rozměru 245/40.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Mazel Identity i1

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky