Iconic GTR: 800 koní a technika z monopostu F1

Americký výrobce Iconic Motors představil novinku v podobě nového výkonného roadsteru, mezi jehož hlavní charakteristiky patří zejména nízká hmotnost, technické prvky převzaty z F1 a jemný retro design. 

Co se týče vzhledu, zde se zkrátka Amerika „nezapře“ a překvapit nás nemůže černý lak ani množství chromových prvků. Vůz však působí solidním sportovním a uvnitř i luxusním dojmem. 

Jak už bylo řečeno, vůz disponuje mnoha technickými prvky po vzoru monopostů F1 počínaje podvozkem a konče lehkým ale pevným rámem s neortodoxní karoserií. Solidní je i hmotnosti, na váze se po konečném vážení objevila hodnota 997 kg.  

Výkon 800 koní a zrychlení z nuly na 100 km/h za 4 vteřiny zabezpečuje hliníkový osmiválec objemu 6,9 l. Maximální rychlost činí přibližně 325 km/h a auto ji prý díky zmíněnému podvozku zvládá jako nic.

Vůz by neměl být jen jakýmsi „americkým odvarem“ monopostu, některá použitá řešení jsou skutečně výjimečná. Sériová produkce této specialitky bu čítat celkem 100 kusů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Iconic GTR
 

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků