Iconic GTR: 800 koní a technika z monopostu F1

Americký výrobce Iconic Motors představil novinku v podobě nového výkonného roadsteru, mezi jehož hlavní charakteristiky patří zejména nízká hmotnost, technické prvky převzaty z F1 a jemný retro design. 

Co se týče vzhledu, zde se zkrátka Amerika „nezapře“ a překvapit nás nemůže černý lak ani množství chromových prvků. Vůz však působí solidním sportovním a uvnitř i luxusním dojmem. 

Jak už bylo řečeno, vůz disponuje mnoha technickými prvky po vzoru monopostů F1 počínaje podvozkem a konče lehkým ale pevným rámem s neortodoxní karoserií. Solidní je i hmotnosti, na váze se po konečném vážení objevila hodnota 997 kg.  

Výkon 800 koní a zrychlení z nuly na 100 km/h za 4 vteřiny zabezpečuje hliníkový osmiválec objemu 6,9 l. Maximální rychlost činí přibližně 325 km/h a auto ji prý díky zmíněnému podvozku zvládá jako nic.

Vůz by neměl být jen jakýmsi „americkým odvarem“ monopostu, některá použitá řešení jsou skutečně výjimečná. Sériová produkce této specialitky bu čítat celkem 100 kusů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Iconic GTR
 

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků