Ve Švýcarsku vědí, jak prohnat veterány! Unikátní show se však letos nekoná

Pandemie koronaviru nám i letos bere jednu automobilovou show za druhou. Téhle je obzvlášť škoda.

Zkraje roku 2019 se na celém světě žilo ještě relativně normálně, mohli jsme chodit, kam jsme chtěli a hlavně kdy jsme chtěli. V letošním roce je všechno jinak a nikdo z nás netuší, kdy se vrátíme k normálnímu životu. Někteří organizátoři automobilových akcí však i přes stávající situaci pečlivě připravují letošní show, i když je nutné dodržovat určité podmínky.

Autosalon ve Frankfurtu končí. Tradiční výstava se přestěhuje do jiného města

Autosalon ve Frankfurtu končí. Tradiční výstava se přestěhuje do jiného města

S něčím podobným jsme počítali i na ICE St. Moritz, u kterého bylo datum konání stanoveno na poslední únorový víkend. Pozvánka vyřízena, očekávání velká. Bohužel ale včera organizátor akce rozeslal zprávu, že se International Concours of Elegance St. Moritz pro rok 2021 ruší a s přáním pevného zdraví nás očekává příští rok. Stačí se podívat na fotografie a je asi hned jasné, jak moc velká škoda to je.

Svatý Mořic je svatým grálem lyžařských středisek, takový Špindl pro vytříbené milionáře. Skoro pořád tam svítí Slunce a lyžaři tam často lyžují jen v triku a kalhotech. Samozřejmě je tam draho, ale zase je pořád na co koukat, protože lidé zde mají styl. Svatý Mořic je takové zasněžené Monako, na supersport tu narazíte poměrně často. Máte ale velkou šanci narazit i na něco vzácnějšího, ostatně i supersport se tady zdá jako mainstream.

Do skladu s veterány pustili profesionála s dronem. Jeho záběry nemají obdoby

Do skladu s veterány pustili profesionála s dronem. Jeho záběry nemají obdoby

Lamborghini Miura, Countach, vzácná Ferrari, Pagani, Porsche a všemožné další vzácné kousky, které mají někteří jen v garáži jako sochy, zde dovádějí jako smyslů zbavené. A ICE St. Moritz je o tom, že se tito nadšenci sejdou na jednom místě a dovádějí spolu na dráze, která byla vyrobena na zamrzlém jezeře.

Nultý ročník proběhl v roce 2019, akce ale byla v loňském a letošním roce zrušena. Sejdeme se příští rok? Doufáme! Organizátoři mi alespoň poslali nálož fotografií z nultého ročníku. Už z těch je jasné, že tohle musí být opravdová divočina v přátelském duchu.

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků