Ibiza získala další ocenění magazínu „What Car?“

Už třetím rokem po sobě byl kompaktní SEAT Ibiza označen renomovaným britským motoristickým magazínem „What Car?“ za nejlepší vůz své třídy roku 2005.

O vítězství pětidveřové Ibizy 1.2/44 kW nad řadou silných konkurentů rozhodla porota složená ze zkušebních pilotů a motoristických publicistů.

Ibiza zabodovala v anketě magazínu „What Car?“ už potřetí za sebou – stejné ocenění totiž vybojovala již v letech 2004 a 2003, kdy navíc triumfovala celkovým vítězstvím v anketě a ziskem titulu „What Car? Car of the Year 2003“, když za sebou nechala celkem osmnáct vítězů jednotlivých kategorií.

„Ibiza vyniká svěžím stylingem, doslova z ní vyzařuje entuziasmus, a svými jízdními vlastnostmi potěší i výrazně sportovně orientované řidiče,“ prohlásil při vyhlašování výsledků ankety Steve Fowler, šéfeditor skupiny magazínů What Car? „Výhodou Ibizy v porovnání s jejími konkurenty ve třídě je i její velmi prostorný interiér, použité vysoce kvalitní materiály a pevná konstrukce.“

„Automobilka SEAT je velmi pyšná na prestižní ocenění, které její model Ibiza vybojoval na velmi konkurenčním trhu Velké Británie už potřetí za sebou,“ komentoval výsledek Kevin James, ředitel společnosti SEAT UK, britského zastoupení španělské automobilky SEAT.

Kompaktní modely SEAT Ibiza se nabízejí ve tří- i pětidveřovém provedení a v pěti úrovních výbavy: Reference, Stylance, Sport, FR a Cupra. Mimořádně bohatou škálu pohonných jednotek tvoří pět zážehových a pět vznětových motorů, jejichž výkony sahají od 64 k až po 180 k.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků