Ibiza získala další ocenění magazínu „What Car?“

Už třetím rokem po sobě byl kompaktní SEAT Ibiza označen renomovaným britským motoristickým magazínem „What Car?“ za nejlepší vůz své třídy roku 2005.

O vítězství pětidveřové Ibizy 1.2/44 kW nad řadou silných konkurentů rozhodla porota složená ze zkušebních pilotů a motoristických publicistů.

Ibiza zabodovala v anketě magazínu „What Car?“ už potřetí za sebou – stejné ocenění totiž vybojovala již v letech 2004 a 2003, kdy navíc triumfovala celkovým vítězstvím v anketě a ziskem titulu „What Car? Car of the Year 2003“, když za sebou nechala celkem osmnáct vítězů jednotlivých kategorií.

„Ibiza vyniká svěžím stylingem, doslova z ní vyzařuje entuziasmus, a svými jízdními vlastnostmi potěší i výrazně sportovně orientované řidiče,“ prohlásil při vyhlašování výsledků ankety Steve Fowler, šéfeditor skupiny magazínů What Car? „Výhodou Ibizy v porovnání s jejími konkurenty ve třídě je i její velmi prostorný interiér, použité vysoce kvalitní materiály a pevná konstrukce.“

„Automobilka SEAT je velmi pyšná na prestižní ocenění, které její model Ibiza vybojoval na velmi konkurenčním trhu Velké Británie už potřetí za sebou,“ komentoval výsledek Kevin James, ředitel společnosti SEAT UK, britského zastoupení španělské automobilky SEAT.

Kompaktní modely SEAT Ibiza se nabízejí ve tří- i pětidveřovém provedení a v pěti úrovních výbavy: Reference, Stylance, Sport, FR a Cupra. Mimořádně bohatou škálu pohonných jednotek tvoří pět zážehových a pět vznětových motorů, jejichž výkony sahají od 64 k až po 180 k.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků