Ian Callum napravuje staré chyby. Jeho společnost vylepšuje původní Vanquish

Aston Martin Vanquish první generace se vyráběl do roku 2007. Jeho designér má ale až teď možnost své dílo vylepšit.

Designér automobilů Aston Martin a Jaguar, Ian Callum, odešel letos po dvaceti letech ze své pozice. Místo odchodu do důchodu ale založil vlastní společnost jednoduše nazvanou Callum, ze které nyní vzešla první kreace. Na první pohled si vedle toho, že jde o dvanáct let staré auto, ničeho zvláštního nejspíš nevšimnete.

Aston Martin vám k autu postaví i garáž. Návrhy připomínají spíše umělecké galerie

Aston Martin vám k autu postaví i garáž. Návrhy připomínají spíše umělecké galerie

Proč se Ian Callum zajímá o svůj starý výtvor? „Na tom autě jsou některé věci, které jsem chtěl vždy dát do pořádku. Teď mám šanci“ Na fotografiích tak nevidíte jen ozdobený Vanquish, ale zcela odstrojený a znovu postavený vůz, většinou z nových komponentů.

Najdete tu LED přední a zadní světlomety, zakázkové pneumatiky Michelin, spoustu karbonu, karbon-keramické brzdy, které zakrývají nová 20palcová kola, nebo upravený interiér s moderním infotainmentem, podporujícím dokonce Apple Carplay. Motor V12 pak prošel úpravou softwaru a s novým výfukovým potrubím nyní produkuje 600 koní, místo původních 460.

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Jedna nestačí. Sběratel si koupil všechny verze Astonu Martin Vanquish Zagato

Tohoto unikátu vznikne pouze 25 kusů. K mání budou nejen se šestistupňovou automatickou převodovkou, ale na přání i s klasickým robotizovaným manuálem, který tenkrát byl prý tak špatný, že automobilka nakonec umožňovala přestavbu na klasický manuál.

Cena vozu nebyla zveřejněna. Řada 25 získá dárcovské vozy od samotné automobilky, nebo rovnou od majitelů. Existují zatím pouze dva prototypy - první na testování podvozku a druhý (na fotografiích) pro řádění designérů. Každý zákazník si samozřejmě bude moct svůj vůz individualizovat.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků