Mercedes-Benz EQG oficiálně: Starý základ s elektromotory výkon zatím tají

Německá automobilka na veletrh mobility v Mnichově přivezla řadu novinek. Jedna z nich bude zajímat milovníky terénu.

Automobilce Mercedes-Benz autosalony zřejmě hodně chyběly. Na právě probíhajícím veletrhu mobility IAA v Mnichově se vytasila hned s několika premiérami důležitých novinek. Jednou z nich je dříve velmi diskutovaná elektrická třída G, tedy EQG. Na auto tu máme možnost jen staticky koukat, ale na oficiálních stránkách jsme se k němu už něco málo dozvěděli.

Auto na výstavě a na oficiálních fotografiích ještě není kompletní. Jedná se o předprodukční prototyp. Výsledek, co už bude jezdit na silnicích, by se ale od tohoto neměl nijak výrazně lišit. Ostatně tak tomu bylo i u EQS. Oproti jiným konceptům značky je tady však na první pohled poznat, o který model jde.

Mercedes-Benz EQE oficiálně: Elektrický sedan ujede 660 km, má i Hyperscreen

Mercedes-Benz EQE oficiálně: Elektrický sedan ujede 660 km, má i Hyperscreen

Klasická karoserie novinky je sice moderní až po střechu, ale stále stojí na žebřinovém rámu s nezávislým zavěšením vpředu a tuhou nápravou vzadu. O pohon se starají čtyři elektromotory umístěné u kol, kdy každý z nich dokáže pracovat nezávisle na ostatních. Je tu také dvoustupňová převodovka. Jaká z toho všeho ale půjdou čísla značka zatím nezveřejnila.

Vzhledem ke koncepci pohonu se EQG obejde bez nasávacích otvorů v přední masce. Značka tak využila příležitosti a osadila prázdný prostor LED technologii s novou grafikou. Modernu ale vyvažuje tradičními prvky, jako třeba klasickými klikami dveří. Kryt na rezervní kolo je stále na pátých dveřích, ale moc nevypadá, že v něm najdete 22palcové obutí.

Mercedes-Maybach Concept EQS odhalen: Až 600 kilometrů elektrického luxusu

Mercedes-Maybach Concept EQS odhalen: Až 600 kilometrů elektrického luxusu

Mercedes-Benz zatím neprozradil datum zveřejnění produkční formy ani výhledově. Zatím se tedy jen můžete kochat fotografiemi a čekat na další informace. Práce na autě je ale ještě dost. Nejdřív musí v terénu prokázat, že zvládne nastoupit místo legendy se spalovacím motorem.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků