IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

V příštím měsíci se Saab chystá představit na frankfurtském autosalónu směle navrženou studii vozu, která bude ukazovat směr budoucího vývoje designerské filosofie Saabu.
IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

Multidynamický Saab 9X bude výzvou zavedeným zásadám designu, protože je to poprvé v historii, kdy design jediného vozu zahrnuje prvky spojované obvykle se čtyřmi různými typy automobilu, jimiž jsou - coupe, roadster, combi a dokonce i pick-up!

První fotografie uvolněné tento týden ukazují, jak čisté linie vývojové studie 9X definují kompaktní a sportovní tvar s dramaticky rozvinutými výraznými stylistickými prvky Saabu. Další dimenze vozu jsou na fotografiích skryty, ale budou zveřejněny při jeho představování na stánku Saabu.

“Pokládám tento vůz za formulaci našich záměrů,” poznamenává generální ředitel společnosti Saab Automobile Peter Augustsson. “Je fyzickým důkazem toho, že Saab se vydává na vzrušující cestu.”

Tento vůz je jedním z prvních projevů ofenzivní strategie švédské automobilky, která hodlá během příštích šesti let každý rok představit alespoň jeden nový produkt nebo studii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků