IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

V příštím měsíci se Saab chystá představit na frankfurtském autosalónu směle navrženou studii vozu, která bude ukazovat směr budoucího vývoje designerské filosofie Saabu.
IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

Multidynamický Saab 9X bude výzvou zavedeným zásadám designu, protože je to poprvé v historii, kdy design jediného vozu zahrnuje prvky spojované obvykle se čtyřmi různými typy automobilu, jimiž jsou - coupe, roadster, combi a dokonce i pick-up!

První fotografie uvolněné tento týden ukazují, jak čisté linie vývojové studie 9X definují kompaktní a sportovní tvar s dramaticky rozvinutými výraznými stylistickými prvky Saabu. Další dimenze vozu jsou na fotografiích skryty, ale budou zveřejněny při jeho představování na stánku Saabu.

“Pokládám tento vůz za formulaci našich záměrů,” poznamenává generální ředitel společnosti Saab Automobile Peter Augustsson. “Je fyzickým důkazem toho, že Saab se vydává na vzrušující cestu.”

Tento vůz je jedním z prvních projevů ofenzivní strategie švédské automobilky, která hodlá během příštích šesti let každý rok představit alespoň jeden nový produkt nebo studii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků