IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

V příštím měsíci se Saab chystá představit na frankfurtském autosalónu směle navrženou studii vozu, která bude ukazovat směr budoucího vývoje designerské filosofie Saabu.
IAA Frankfurt: Studie - Saab 9X

Multidynamický Saab 9X bude výzvou zavedeným zásadám designu, protože je to poprvé v historii, kdy design jediného vozu zahrnuje prvky spojované obvykle se čtyřmi různými typy automobilu, jimiž jsou - coupe, roadster, combi a dokonce i pick-up!

První fotografie uvolněné tento týden ukazují, jak čisté linie vývojové studie 9X definují kompaktní a sportovní tvar s dramaticky rozvinutými výraznými stylistickými prvky Saabu. Další dimenze vozu jsou na fotografiích skryty, ale budou zveřejněny při jeho představování na stánku Saabu.

“Pokládám tento vůz za formulaci našich záměrů,” poznamenává generální ředitel společnosti Saab Automobile Peter Augustsson. “Je fyzickým důkazem toho, že Saab se vydává na vzrušující cestu.”

Tento vůz je jedním z prvních projevů ofenzivní strategie švédské automobilky, která hodlá během příštích šesti let každý rok představit alespoň jeden nový produkt nebo studii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků