IAA Frankfurt: Nový Ford Fiesta

Nová Fiesta se vyznačuje zejména přepracovaným designem ve stylu New Edge Design. Zařadí se tak po bok novému Mondeu a dalším modelům, které byly zpracovány se stejnou filozofií.
IAA Frankfurt: Nový Ford Fiesta

Ve srovnání se současným modelem nabízí nová Fiesta více prostoru, komfortu, bezpečnosti a zabezpečení. Nová Fiesta byla vyvinuta v centru malých automobilů v anglickém Essexu. Pod kapotou nové Fiesty najdou své místo nové motory. Jmenujme například tříválec 1.1 s přímým vstřikem paliva a další zážehové motory s výkonem od 70 do 103 ks.

Nejvýznamnější změnou je však nový dieselový čtyřválec o objemu 1.4 l. Zcela nový systém vysokotlakého vstřikování common rail přitom znamená, že motor s objemem 1398 cm3 bude nabízet výkon od 43 kW/60 k do 60 kW/92 k, přičemž nejvyšší točivý moment se v jednotlivých verzích bude pohybovat od 150 do 200 Nm.

Fiesta v pětidvéřové karoserii bude mít světovou premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, třídveřové provedení se dočká představení v březnovém autosalonu v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků