IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

Mazda MX-5 je již třetím automobilem s přídomkem MPS. Stejně jako první dva modely i MX-5 MPS se představuje jako koncept.
IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

První koncept z Mazda Performance Series byl postaven na základě Mazdy 626. Pro druhý posloužil jako základ model 323. Třetí stojí na základech z modelu MX-5. MX-5 je již v základní verzi populárním sportovním automobilem. Verze MPS jde však ještě dále.

V přední části karoserie najdeme větší otvor pro přívod vzduchu. Na tom, že MX-5 MPS působí nízkým a širokým dojmem mají největší vliv nové přední a zadní blatníky. Při pohledu z venku upoutají i nová, 17“ litá kola a vyústění výfuku umístěné do středu jednolitého zadního nárazníku.

V interiéru převládá černá barva, se kterou kontrastují prvky z kovu. Sedadla MX-5 MPS jsou potažena jelenicí, jak jinak než v černé barvě.

Pod kapotou MX-5 MPS našel své místo čtyřválec o objemu 1.9 litru. Maximální výkon motoru je 200 ks při 7 000 ot./min. a točivý moment vrcholí hodnotou 196 Nm při 6 000 ot./min.

Aby bylo možné větší výkon motoru bezpečně přenést na vozovku, byly upraveny závěsy kol a automobil byl osazen již zmíněnými 17“ koly.

Mazda MX-5 MPS je zajímavým automobilem, který by jistě dokázal posunout tradici MX-5 do nových rozměrů. O tom, zda se dostane do sériové výroby zatím nic nevíme. Vyjdeme-li však ze dvou minulých konceptů MPS, dá se očekávat, že i MX-5 MPS je pouhým lákadlem pro příznivce značky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků