IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

Mazda MX-5 je již třetím automobilem s přídomkem MPS. Stejně jako první dva modely i MX-5 MPS se představuje jako koncept.
IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

První koncept z Mazda Performance Series byl postaven na základě Mazdy 626. Pro druhý posloužil jako základ model 323. Třetí stojí na základech z modelu MX-5. MX-5 je již v základní verzi populárním sportovním automobilem. Verze MPS jde však ještě dále.

V přední části karoserie najdeme větší otvor pro přívod vzduchu. Na tom, že MX-5 MPS působí nízkým a širokým dojmem mají největší vliv nové přední a zadní blatníky. Při pohledu z venku upoutají i nová, 17“ litá kola a vyústění výfuku umístěné do středu jednolitého zadního nárazníku.

V interiéru převládá černá barva, se kterou kontrastují prvky z kovu. Sedadla MX-5 MPS jsou potažena jelenicí, jak jinak než v černé barvě.

Pod kapotou MX-5 MPS našel své místo čtyřválec o objemu 1.9 litru. Maximální výkon motoru je 200 ks při 7 000 ot./min. a točivý moment vrcholí hodnotou 196 Nm při 6 000 ot./min.

Aby bylo možné větší výkon motoru bezpečně přenést na vozovku, byly upraveny závěsy kol a automobil byl osazen již zmíněnými 17“ koly.

Mazda MX-5 MPS je zajímavým automobilem, který by jistě dokázal posunout tradici MX-5 do nových rozměrů. O tom, zda se dostane do sériové výroby zatím nic nevíme. Vyjdeme-li však ze dvou minulých konceptů MPS, dá se očekávat, že i MX-5 MPS je pouhým lákadlem pro příznivce značky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků