IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

Mazda MX-5 je již třetím automobilem s přídomkem MPS. Stejně jako první dva modely i MX-5 MPS se představuje jako koncept.
IAA Frankfurt: Mazda MX-5 MPS

První koncept z Mazda Performance Series byl postaven na základě Mazdy 626. Pro druhý posloužil jako základ model 323. Třetí stojí na základech z modelu MX-5. MX-5 je již v základní verzi populárním sportovním automobilem. Verze MPS jde však ještě dále.

V přední části karoserie najdeme větší otvor pro přívod vzduchu. Na tom, že MX-5 MPS působí nízkým a širokým dojmem mají největší vliv nové přední a zadní blatníky. Při pohledu z venku upoutají i nová, 17“ litá kola a vyústění výfuku umístěné do středu jednolitého zadního nárazníku.

V interiéru převládá černá barva, se kterou kontrastují prvky z kovu. Sedadla MX-5 MPS jsou potažena jelenicí, jak jinak než v černé barvě.

Pod kapotou MX-5 MPS našel své místo čtyřválec o objemu 1.9 litru. Maximální výkon motoru je 200 ks při 7 000 ot./min. a točivý moment vrcholí hodnotou 196 Nm při 6 000 ot./min.

Aby bylo možné větší výkon motoru bezpečně přenést na vozovku, byly upraveny závěsy kol a automobil byl osazen již zmíněnými 17“ koly.

Mazda MX-5 MPS je zajímavým automobilem, který by jistě dokázal posunout tradici MX-5 do nových rozměrů. O tom, zda se dostane do sériové výroby zatím nic nevíme. Vyjdeme-li však ze dvou minulých konceptů MPS, dá se očekávat, že i MX-5 MPS je pouhým lákadlem pro příznivce značky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků