IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Další s velkého zástupu konceptů, jejichž premiéra je na programu frankfurtského autosalonu, je Jaguar R-Coupe.
IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Při pohledu na tento koncept jsou patrné linie a proporce automobilů Jaguar z padesátých a šedesátých let dvacátého století. I na tomto konceptu však vidíme prvky tradiční i pro Jaguary dnešní, například se to týká mřížky chladiče.

V interiéru R-Coupe převládají luxusní materiály jako jsou dřevo a kůže. Kůže například pokrývá nejen sedadla, ale také podlahu konceptu. Zajímavě až šperkově působní celá řada chromovaných doplňků. Cílem designérů bylo vytvořit luxusní sportovní koncept. R-Coupe je samozřejmě ovlivněno nejnovějšími trendy v interiérovém designu.

R-Coupe není určeno pro sériovou výrobu; cílem je ukázat směr vývoje automobilového designu. Není však vyloučeno, že některé prvky z R-Coupe najdou své uplatnění na některém z nových modelů značky Jaguar. R-Coupe není postaveno z využitím současné nebo připravované podlahové plošiny. Jonathan Browninq, výkonný ředitel Jaguaru, nám ke konceptu Jaguaru R-Coupe řekl: „Podobné koncepty jsou pro nás ideální příležitostí jak si ověřit naše dlouhodobé designerské nápady a představy v trojrozměrném formátu.“

Na závěr dodejme, že koncept, který byl ve své současné podobě hotov již začátkem letošního roku, bude veřejnosti představen na blížícím se frankfurtském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků