IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Další s velkého zástupu konceptů, jejichž premiéra je na programu frankfurtského autosalonu, je Jaguar R-Coupe.
IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Při pohledu na tento koncept jsou patrné linie a proporce automobilů Jaguar z padesátých a šedesátých let dvacátého století. I na tomto konceptu však vidíme prvky tradiční i pro Jaguary dnešní, například se to týká mřížky chladiče.

V interiéru R-Coupe převládají luxusní materiály jako jsou dřevo a kůže. Kůže například pokrývá nejen sedadla, ale také podlahu konceptu. Zajímavě až šperkově působní celá řada chromovaných doplňků. Cílem designérů bylo vytvořit luxusní sportovní koncept. R-Coupe je samozřejmě ovlivněno nejnovějšími trendy v interiérovém designu.

R-Coupe není určeno pro sériovou výrobu; cílem je ukázat směr vývoje automobilového designu. Není však vyloučeno, že některé prvky z R-Coupe najdou své uplatnění na některém z nových modelů značky Jaguar. R-Coupe není postaveno z využitím současné nebo připravované podlahové plošiny. Jonathan Browninq, výkonný ředitel Jaguaru, nám ke konceptu Jaguaru R-Coupe řekl: „Podobné koncepty jsou pro nás ideální příležitostí jak si ověřit naše dlouhodobé designerské nápady a představy v trojrozměrném formátu.“

Na závěr dodejme, že koncept, který byl ve své současné podobě hotov již začátkem letošního roku, bude veřejnosti představen na blížícím se frankfurtském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků