IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Další s velkého zástupu konceptů, jejichž premiéra je na programu frankfurtského autosalonu, je Jaguar R-Coupe.
IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Při pohledu na tento koncept jsou patrné linie a proporce automobilů Jaguar z padesátých a šedesátých let dvacátého století. I na tomto konceptu však vidíme prvky tradiční i pro Jaguary dnešní, například se to týká mřížky chladiče.

V interiéru R-Coupe převládají luxusní materiály jako jsou dřevo a kůže. Kůže například pokrývá nejen sedadla, ale také podlahu konceptu. Zajímavě až šperkově působní celá řada chromovaných doplňků. Cílem designérů bylo vytvořit luxusní sportovní koncept. R-Coupe je samozřejmě ovlivněno nejnovějšími trendy v interiérovém designu.

R-Coupe není určeno pro sériovou výrobu; cílem je ukázat směr vývoje automobilového designu. Není však vyloučeno, že některé prvky z R-Coupe najdou své uplatnění na některém z nových modelů značky Jaguar. R-Coupe není postaveno z využitím současné nebo připravované podlahové plošiny. Jonathan Browninq, výkonný ředitel Jaguaru, nám ke konceptu Jaguaru R-Coupe řekl: „Podobné koncepty jsou pro nás ideální příležitostí jak si ověřit naše dlouhodobé designerské nápady a představy v trojrozměrném formátu.“

Na závěr dodejme, že koncept, který byl ve své současné podobě hotov již začátkem letošního roku, bude veřejnosti představen na blížícím se frankfurtském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků