IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Další s velkého zástupu konceptů, jejichž premiéra je na programu frankfurtského autosalonu, je Jaguar R-Coupe.
IAA Frankfurt: Jaguar R-Coupe

Při pohledu na tento koncept jsou patrné linie a proporce automobilů Jaguar z padesátých a šedesátých let dvacátého století. I na tomto konceptu však vidíme prvky tradiční i pro Jaguary dnešní, například se to týká mřížky chladiče.

V interiéru R-Coupe převládají luxusní materiály jako jsou dřevo a kůže. Kůže například pokrývá nejen sedadla, ale také podlahu konceptu. Zajímavě až šperkově působní celá řada chromovaných doplňků. Cílem designérů bylo vytvořit luxusní sportovní koncept. R-Coupe je samozřejmě ovlivněno nejnovějšími trendy v interiérovém designu.

R-Coupe není určeno pro sériovou výrobu; cílem je ukázat směr vývoje automobilového designu. Není však vyloučeno, že některé prvky z R-Coupe najdou své uplatnění na některém z nových modelů značky Jaguar. R-Coupe není postaveno z využitím současné nebo připravované podlahové plošiny. Jonathan Browninq, výkonný ředitel Jaguaru, nám ke konceptu Jaguaru R-Coupe řekl: „Podobné koncepty jsou pro nás ideální příležitostí jak si ověřit naše dlouhodobé designerské nápady a představy v trojrozměrném formátu.“

Na závěr dodejme, že koncept, který byl ve své současné podobě hotov již začátkem letošního roku, bude veřejnosti představen na blížícím se frankfurtském autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků