IAA Frankfurt: HydroGen3 a Corsa Eco – Vize a skutečnost

Na stánku Opelu jsou připraveni i na ekologicky smýšlející návštěvníky. Opel vystavuje řez experimentálním vozem HydroGen3 a Corsu Eco.
IAA Frankfurt: HydroGen3 a Corsa Eco – Vize a skutečnost

HydroGen3 je postaven na základě velkoprostorového modelu Opel Zafira, který je poháněný vodíkovými palivovými články. HydroGen3 ukazuje, jak daleko na cestě uvádění technologie palivových článků došli konstruktéři Opelu. Pro prakticky smýšlející ekology je však mnohem zajímavější druhý vůz, se kterým se dnes seznámíme. Je jejím Corsa Eco, menší to sestra Astry Eco, která je již doma i na českých silnicích. Corsa se však od Astry přece jenom trochu odlišuje.

Corsa Eco není žádnou studií. Jedná se o skutečný automobil připravený na cestu za svými zákazníky - tento model se na trhu objeví už na jaře roku 2002. Do detailu propracovaná aerodynamika, moderní automatizovaná převodovka Easytronic a efektivně pracující motor ECOTEC 1.0 12V o výkonu 43 kW/58 k dělají z tohoto modelu nejhospodárnější vůz se zážehovým motorem jaký kdy automobilka Opel sériově vyráběla. Corsa Eco je prvním vozem své třídy, který prolomil magickou „pětilitrovou“ hranici spotřeby (měřeno podle norem MVEG).

Corsa Eco je však nejenom střídmá ve spotřebě paliva, ale je také šetrná k životnímu prostřední: Její emise CO2 činí jen 120 g/km, což z ní dělá stejně ekologický vůz jako je její sesterský model Astra Eco4 poháněný vznětovým motorem.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků