IAA Frankfurt: HydroGen3 a Corsa Eco – Vize a skutečnost

Na stánku Opelu jsou připraveni i na ekologicky smýšlející návštěvníky. Opel vystavuje řez experimentálním vozem HydroGen3 a Corsu Eco.
IAA Frankfurt: HydroGen3 a Corsa Eco – Vize a skutečnost

HydroGen3 je postaven na základě velkoprostorového modelu Opel Zafira, který je poháněný vodíkovými palivovými články. HydroGen3 ukazuje, jak daleko na cestě uvádění technologie palivových článků došli konstruktéři Opelu. Pro prakticky smýšlející ekology je však mnohem zajímavější druhý vůz, se kterým se dnes seznámíme. Je jejím Corsa Eco, menší to sestra Astry Eco, která je již doma i na českých silnicích. Corsa se však od Astry přece jenom trochu odlišuje.

Corsa Eco není žádnou studií. Jedná se o skutečný automobil připravený na cestu za svými zákazníky - tento model se na trhu objeví už na jaře roku 2002. Do detailu propracovaná aerodynamika, moderní automatizovaná převodovka Easytronic a efektivně pracující motor ECOTEC 1.0 12V o výkonu 43 kW/58 k dělají z tohoto modelu nejhospodárnější vůz se zážehovým motorem jaký kdy automobilka Opel sériově vyráběla. Corsa Eco je prvním vozem své třídy, který prolomil magickou „pětilitrovou“ hranici spotřeby (měřeno podle norem MVEG).

Corsa Eco je však nejenom střídmá ve spotřebě paliva, ale je také šetrná k životnímu prostřední: Její emise CO2 činí jen 120 g/km, což z ní dělá stejně ekologický vůz jako je její sesterský model Astra Eco4 poháněný vznětovým motorem.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků