IAA Frankfurt: Honda Civic s dieselovým motorem

Protože popularita vznětových motorů stále stoupá, nemůžeme se proto divit, že i značka, která není tradičním výrobcem vznětových motorů, přichází se svým želízkem na trh.
IAA Frankfurt: Honda Civic s dieselovým motorem

Světovou premiéru bude mít vznětový motor na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. K dispozici bude pro tří a pětidvéřové provedení. Pod kapotou Civicu tedy najdeme čtyřválec o objemu 1.7 litru. Pohonná jednotka je vybavena přímým vstřikem paliva common-rail a přeplňováním.

Maximální výkon motoru je 100 ks při 4 400 ot./mim, mnohem důležitější je však hodnota točivého momentu. U Civicu je maximum točivého momentu dostupné již od 1 800 ot./min a činí 220 Nm. Honda Civic 1.7 CTDi zrychlí z 0 na 100 km/h za 11,2 vteřiny (třídveřové karoserie).

Výkon motoru je přenášen na přední poháněná kola prostřednictvím pětistupňové převodovky, jejíž převodové stupně jsou upraveny tak, aby co nejlépe „vyhovovaly“ charakteristice vznětového motoru.

Vybavení Civicu se vznětovým motorem je shodné se zážehovými motory. Nechybí přední či boční airbagy, tři tříbodové bezpečnostní pásy na zadních sedadlech, ABS s EBD a brzdovým asistentem. V Civicu najdeme i stále obvyklejší systém uchycení dětské sedačky – IsoFix.

Na závěr se na chvilku vraťme k popularitě vznětových motorů. Například v roce 1997 byla jen 1/5 automobilů prodaných v nižší střední třídě vybavena dieselovým motorem, v roce 2000 byla již celá 1/3 v Evropě prodaných automobilů vybavena motorem spalujícím naftu.

Proto není pochyb o tom, že Honda učinila uvedením dieselu správný krok ke zvýšení prodejnosti Civicu. S uvedením tohoto motoru na český trh se počítá v průběhu příštího roku, záleží však na výrobních kapacitách.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků