IAA Frankfurt: Ford Focus TDCi

Druhým automobilem, ve kterém našel uplatnění propracovaný vznětový motor TDCi je Ford Focus.
IAA Frankfurt: Ford Focus TDCi

Tento čtyřválcový agregát o výkonu 115 ks propůjčuje vozu Ford Focus TDCi v této kategorii dosud nevídanou dynamiku a hospodárnost a výrazně tak přispěl k ještě vyšší popularitě modelové řady Focus, především mezi zákazníky preferujícími vznětové motory.

Díky vysokému stupni přeplňování turbodmychadlem, které pracuje s přetlakem až 1,2 baru, se motor Duratorq TDCi o objemu 1.8 litru chlubí točivým momentem 250 Nm už při otáčkách 1 850 ot./min. Protože však konstruktéři použili špičkové technologie, zlepšující odezvu motoru na pokyny pedálu plynu má řidič u nového modelu Focus TDCi vybaveného systémem "Overboost" krátkodobě k dispozici ještě vyšší točivý moment. To vozu propůjčuje skutečně mimořádné dynamické vlastnosti.

Vysoký výkon a točivý moment motoru TDCi jej zařazují mezi nejlepší agregáty své třídy, jejichž dynamické parametry se srovnávají se zážehovými modely. Nejvyšší výkon motoru TDCi ve Fordu Focus činí 85 kW/115 ks při 3 800 ot./min. Řidič má k dispozici točivý moment 250 Nm, krátkodobě však motor může poskytovat točivý moment až 280 Nm – již zmíněný „Overboost“.

Maximální rychlost modelu Focus TDCi činí 193 km/h a z klidu na 100 km/h tento vůz zrychluje během 10,8 s. Obdivuhodné dynamické parametry se však nijak neprojevují na zvýšené spotřebě paliva - i přes zvýšení výkonu o téměř 30 procent se Focus TDCi spokojí v průměru se stejným množstvím paliva jako současný model s 90 ks - spotřeba obou těchto modelů činí jen 5,5 l/100 km.

Zítra se podíváme na další variantu motoru TDCi. Tentokrát se bude jednat o Ford Fiesta TDCi.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků