IAA Frankfurt: Ford Focus ST 170 a Focus RS

O tom, že se pomalu vrací doba sportovně koncipovaných automobilů by z letošního frankfurtského autosalonu mohli asi nejlépe vyprávět u Fordu. A také to dělají.
IAA Frankfurt: Ford Focus ST 170 a Focus RS

O tom nejlépe svědčí nové modely řady Focus, které se u prodejců automobilů Ford objeví už začátkem roku 2002. Prvním a „nejslabším“ je Focus ST170.

Focus ST170, výkonný a přitom stále plně komfortní a snadno ovladatelný model, který vznikl jako odezva na požadavky zákazníků. Kromě motoru s výkonem zvýšeným o 40 koňských sil jsou dalšími charakteristickými rysy modelů Focus ST170 nová šestistupňová převodovka, sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin s nízkoprofilovými pneumatikami, výkonné, bohatě dimenzované brzdy, speciálně naladěné zavěšení kol a řada originálních stylistických detailů. Focus ST170 zrychluje z 0 na 100 km/h během 8,2 sekundy a jeho maximální rychlost činí 215 km/h. Marketingoví specialisté automobilky Ford očekávají, že nový model Focus ST170 posílí pozici modelové řady Focus především u náročných zákazníků, kteří preferují vysoké výkony, perfektní jízdní vlastnosti a nechtějí slevovat ani z nároků na komfort cestování.

Focus RS, ryze sportovní vůz o výkonu 220 koňských sil, určený pro skutečné znalce a vyznavače dynamické jízdy. Konstruktéři nového Focusu RS, který se zařazuje do slavné řady vysoce výkonných sportovních modelů „RS“ značky Ford (vzpomeňme například na špičkový Escort RS Cosworth), se inspirovali úspěšným soutěžním speciálem prestižní kategorie WRC. Dokonale propracovaný model Focus RS, kterých bude vyrobeno pouze 4500 kusů, prošel před uvedením na trh náročným testovacím programem. Pečlivý vývoj je zárukou, že tento model je díky své dravé akceleraci, skvělým brzdám a bezkonkurenčním jízdním vlastnostem schopný rozdávat čistou radost a adrenalinové opojení opravdovým znalcům volantu.

Ford představil ještě jeden – třetí – sportovní automobil; Ford Mondeo ST220, k tomuto výjimečnému automobilu se vrátíme v blízké budoucnosti v samostatném článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků