IAA Frankfurt: Ford Fiesta TDCi

Motor TDCi najdeme i v nové generaci Fiesty, která bude oficiálně představena již zítra na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu na Mohanem.
IAA Frankfurt: Ford Fiesta TDCi
Škálu motorů pro novou Fiestu obohatí vznětový motor Duratorq TDCi o objemu 1.4 litru, vybavený systémem přímého vstřikování paliva „common-rail“ druhé generace.

Čtyřválec Duratorq TDCi o objemu 1.4 litru je kompaktní a lehký hliníkový turbodiesel o výkonu 68 ks, jehož točivý moment dosahuje hodnoty 160 Nm. Tento vznětový motor „common-rail“ se systémem „ovládání po drátu“ (drive-by-wire) byl vyvinut speciálně pro malé kompaktní vozy, kterým propůjčuje nebývalou vitalitu a hospodárnost provozu. Nová Fiesta s ním zrychluje z 0 na 100 km/h během 14,8 s a její maximální rychlost činí 164 km/h.

Kombinovaná spotřeba Fiesty TDCi, měřená podle nových evropských norem, činí jen 4,5 l/100 km. Její motor plní emisní limity normy Euro III, emise CO2 dosahují jen 119 g/km.

Nová Fiesta TDCi se na evropském trhu objeví začátkem roku 2002. Bližší technické specifikace modelu Fiesta TDCi budou k dispozici před jeho uvedením na trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků