IAA Frankfurt: Citroen C3

Citroen C3 bude mít svou světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu, u prodejců Citroenu by se mě objevit příští rok.
IAA Frankfurt: Citroen C3

V modelové řadě Citroenu zaujímá C3 místo mezi modely Saxo a Xsara. Karoserie C3 je široká 167 cm, vysoká 152 cm a dlouhá 385 centimetrů. Její líbivý design má svou odezvu i v interiéru C3. Interiér totiž nabízí, na tuto kategorii auta, nezvykle velký prostor v úrovni hlavy, loktů i nohou.

Proto, aby se cestující na palubě C3 cítili co nejlépe, udělali u Citroenu opravdu hodně. Kromě velkého střešního okna je v nabídce i automatická klimatizace. Řidič C3 ocení, v této třídě, neobvyklé parkovací senzory, stěrače okna s čidlem na samočinné spouštění, funkci „Black panel“ – za noční jízdy jsou podsvíceny jen nezbytně nutné přístroje a kontrolky.

Nad bezpečností cestujících bdí šestice airbagů nebo brzdový systém vybavený asistentem pro nouzové brždění.

Pod kapotou C3 budou jak zážehové, tak vznětové motory. Vznětové motory pocházejí ze spolupráce mezi PSA a Fordem. Jedná se čtyřválce o objemu 1.4 Hdi o výkonu 70 a 92 ks. Nabídka benzínových motorů zahrnuje čtyřválce 1.4i a 1,6i o výkonu 75 ks respektive 110 ks.

Světová premiéra Citroenu C3 je naplánována na zářijový autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem. C3 je díky svému celkovému pojetí automobilem vhodný jak do města, tak na rychlostní komunikace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků