IAA Frankfurt: Citroen C3

Citroen C3 bude mít svou světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu, u prodejců Citroenu by se mě objevit příští rok.
IAA Frankfurt: Citroen C3

V modelové řadě Citroenu zaujímá C3 místo mezi modely Saxo a Xsara. Karoserie C3 je široká 167 cm, vysoká 152 cm a dlouhá 385 centimetrů. Její líbivý design má svou odezvu i v interiéru C3. Interiér totiž nabízí, na tuto kategorii auta, nezvykle velký prostor v úrovni hlavy, loktů i nohou.

Proto, aby se cestující na palubě C3 cítili co nejlépe, udělali u Citroenu opravdu hodně. Kromě velkého střešního okna je v nabídce i automatická klimatizace. Řidič C3 ocení, v této třídě, neobvyklé parkovací senzory, stěrače okna s čidlem na samočinné spouštění, funkci „Black panel“ – za noční jízdy jsou podsvíceny jen nezbytně nutné přístroje a kontrolky.

Nad bezpečností cestujících bdí šestice airbagů nebo brzdový systém vybavený asistentem pro nouzové brždění.

Pod kapotou C3 budou jak zážehové, tak vznětové motory. Vznětové motory pocházejí ze spolupráce mezi PSA a Fordem. Jedná se čtyřválce o objemu 1.4 Hdi o výkonu 70 a 92 ks. Nabídka benzínových motorů zahrnuje čtyřválce 1.4i a 1,6i o výkonu 75 ks respektive 110 ks.

Světová premiéra Citroenu C3 je naplánována na zářijový autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem. C3 je díky svému celkovému pojetí automobilem vhodný jak do města, tak na rychlostní komunikace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků