IAA Frankfurt: BMW M3 CSL

Koncept BMW M3 CSL představuje lehký vysokovýkonný sportovní automobil s velkým přebytkem výkonu.
IAA Frankfurt: BMW M3 CSL

Koncept vychází z klasického BMW M3. Je u něj kladen důraz na optimalizaci hmotnosti tak, aby se dosáhlo co nejlepšího poměru výkonu a hmotnosti. V automobilu proto nenajdeme nic z prvků luxusu, obvyklých u „normálního“ provedení M3. Chybí klimatizace, elektricky ovládaná sedadla apod. Proto také bylo dosaženo fascinujícího poměru 3,5 kg na jednoho koně. (3,5kg/ks).

Cílem je poskytnout řidiči co nejlepší zážitky při řízení automobilu porovnatelné s těmi, které zažívají závodní jezdci například ve speciálu M3 GTR.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků