IAA Franfurt: Nová Toyota Corolla

Corolla je asi nejoblíbenějším modelem v nabídce této japonské značky. Svědčí o tom i ten fakt, že bylo prodáno 29 miliónu kusů. V nové verzi bude praktická i sportovní.
IAA Franfurt: Nová Toyota Corolla

Rozhodně se nedá říci, že by k nové Toyotě Corolla byl k dispozici nadbytek informací. To, co však již víme nám dává právo domnívat se, že nová Corolla bude velmi zajímavým zástupcem své střídy.

Corolla bude nabízena se čtyřmi (pěti) typy karoserie. V nabídce bude tří a pětidvéřový hatchback, sedan, kombi a samozřejmě také MPV – nazvané Verso, jak taky jinak že? Sedan se však k flotile Coroll připojí až v létě příštího roku.

Pod kapotou najdeme vznětový motor o objemu 2.0 litru vybavený systémem Common-rail nebo jeden ze čtveřice zážehových motorů. Zážehové motory mají objem od 1.4 do 1.8 litru a jsou vybaveny systémem VVT-i. Na vrcholu nabídky motorů stojí také čtyřválec 1.8, ale tentokrát je vybaven systémem VVTL-i (variabilní časování a zdvih ventilů). Tento motor je určen do sportovního provedení T-Sport. Kromě špičkového motoru je Corolla T-Sport vybavena i systémem jízdní stability VSC a brzdovým asistentem. Pro přenos výkonu na přední poháněná kola slouží šestistupňová manuální převodovka.

Již v úvodu bylo zmíněno, že bylo prodáno 29 miliónů ks modelu nesoucí označení Corolla. Dodejme, že první takto pojmenovaný model sjel z výrobních pásů v roce 1966. Devátá generace bude mít svoji světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Fotografie: Toyota Corolla Verso, Toyota Corolla T-Sport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků