IAA Franfurt: Nová Toyota Corolla

Corolla je asi nejoblíbenějším modelem v nabídce této japonské značky. Svědčí o tom i ten fakt, že bylo prodáno 29 miliónu kusů. V nové verzi bude praktická i sportovní.
IAA Franfurt: Nová Toyota Corolla

Rozhodně se nedá říci, že by k nové Toyotě Corolla byl k dispozici nadbytek informací. To, co však již víme nám dává právo domnívat se, že nová Corolla bude velmi zajímavým zástupcem své střídy.

Corolla bude nabízena se čtyřmi (pěti) typy karoserie. V nabídce bude tří a pětidvéřový hatchback, sedan, kombi a samozřejmě také MPV – nazvané Verso, jak taky jinak že? Sedan se však k flotile Coroll připojí až v létě příštího roku.

Pod kapotou najdeme vznětový motor o objemu 2.0 litru vybavený systémem Common-rail nebo jeden ze čtveřice zážehových motorů. Zážehové motory mají objem od 1.4 do 1.8 litru a jsou vybaveny systémem VVT-i. Na vrcholu nabídky motorů stojí také čtyřválec 1.8, ale tentokrát je vybaven systémem VVTL-i (variabilní časování a zdvih ventilů). Tento motor je určen do sportovního provedení T-Sport. Kromě špičkového motoru je Corolla T-Sport vybavena i systémem jízdní stability VSC a brzdovým asistentem. Pro přenos výkonu na přední poháněná kola slouží šestistupňová manuální převodovka.

Již v úvodu bylo zmíněno, že bylo prodáno 29 miliónů ks modelu nesoucí označení Corolla. Dodejme, že první takto pojmenovaný model sjel z výrobních pásů v roce 1966. Devátá generace bude mít svoji světovou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Fotografie: Toyota Corolla Verso, Toyota Corolla T-Sport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků