Mercedes-Benz G je ještě drsnější. Má výbavu Professional a řadu extra prvků

K off-road vzhledu přihodí Mercedes volitelně i střešní nosič na stan.

Kromě studie čistě elektrické třídy G si Mercedes-Benz pro veletrh mobility IAA v Mnichově připravil i první pohled na současné „géčko“ pro nový modelový rok. Známý terénní model tak přichází s několika novinkami, a to včetně nové výbavové linie exteriéru Professional, díky které bude mít model dle Mercedesu „mimořádně markantní offroadový vzhled“.

Mercedes-Benz EQG oficiálně: Starý základ s elektromotory výkon zatím tají

Mercedes-Benz EQG oficiálně: Starý základ s elektromotory výkon zatím tají

Součástí rozšířené výbavy „géčka“ pro nový modelový je kromě tónovaných skel zadních bočních oken a zadního okna také ambientní osvětlení s 64 barvami namísto dosavadních osmi a deset barevných palet. Standardně bude třída G nově vybavena i přípravou pro zábavní systém určený cestujícím na zadních sedadlech a přípravou pro tažné zařízení. Obecně pak Mercedes upraví úrovně exteriéru a interiéru pro snadnější konfiguraci modelu.

V Mnichově se tak ukazuje právě i nová linie Professional, která třídě G zajišťuje například ochranné mřížky před světlomety, lapače nečistot vpředu a vzadu či odolnější pneumatiky na 18palcových kolech. Z příplatků pak Mercedes nabízí pro novou linii rovněž držák rezervního kola a střešní nosič zavazadel v provedení Professional – na něj lze připevnit střešní stan.

Mercedes-Benz Citan nyní i jako obytňák. Vyspíte se, uvaříte si. Jen koupelna chybí

Mercedes-Benz Citan nyní i jako obytňák. Vyspíte se, uvaříte si. Jen koupelna chybí

Z dalších příplatků na prezentovaném exempláři třídy G Professional zmiňuje značka i prvky z rozšířeného seznamu G Manufaktur. Hlavně tedy oranžový lak karoserie Copper Orange Magno, v černém odstínu Night Black Magno lakované nárazníky, blatníky a střechu nebo uvnitř čalounění černou kůží a obložení z jasanového dřeva s otevřenými póry a černým tónováním.

Galerie doplněna o dosavadní modelový ročník Mercedesu-Benz třídy G.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků