Mercedes láká na elektrický sedan EQE. Do Mnichova přiveze i první AMG na baterky

Nabídka elektromobilů u Mercedesu se za chvíli podstatně rozšíří. V Mnichově ukáže značka nejen třídu E na baterky.

Po dubnové premiéře elektrické limuzíny EQS se Mercedes-Benz chystá na další odhalení nového elektromobilu rodiny EQ. Německá značka potvrzuje, že na zářijovou přehlídku mobility IAA v Mnichově přiveze EQE, tedy elektrickou variantu sedanu třídu E. K oznámení přidává i první upoutávky.

Mercedes-AMG slaví úspěch Rudé svině. Trojice speciálů však závodit nebude

Mercedes-AMG slaví úspěch Rudé svině. Trojice speciálů však závodit nebude

Není pochyb, že EQE bude výrazně pokračovat na stylu většího EQS, což potvrzuje silueta zahlazené karoserie se snižující se zádí a krátkými převisy pro maximální prostor v kabině, stejně jako pohled na palubní desku využívající několik displejů pod velkým a škrábancům odolným sklem. Uvnitř nebude chybět ani rozsáhlé ambientní osvětlení.

EQE bude také pokračovat se základem v nové, elektromobilům vyhrazené platformě Mercedesu, kterou poprvé uvedlo EQS. Detaily o pohonném ústrojí zatím automobilka nezveřejňuje, očekává se nicméně obdobná konfigurace jednoho či dvou elektromotorů včetně nové generace baterií, které si mateřský koncern Daimler vyrábí sám.

Nový Mercedes Citan dorazí už za měsíc. Po stránce bezpečnosti nebude pozadu

Nový Mercedes Citan dorazí už za měsíc. Po stránce bezpečnosti nebude pozadu

V Mnichově pak nebude EQE novinkou o samotě. Mercedes totiž chystá i premiéru „prvního elektrického luxusního sedanu“ od AMG – tedy nejspíš výkonnou variantu limuzíny EQS – a rovněž nový koncept Mercedes-Maybach – zřejmě SUV EQS. Do čtveřice novinek si na výstavě odbude živou premiéru i elektrické SUV EQB.

Galerie doplněna o Mercedes-Benz EQS a EQB.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků