BMW přiveze na IAA v Mnichově pohled do budoucnosti. Největší hvězdou bude iX

Zásadní změny v průmyslu a samozřejmě elektrifikace, téma BMW na IAA v Mnichově nepřekvapí.

Co můžeme od letošní přesunuté výstavy IAA v Mnichově (7.–12. září 2021) očekávat, to už obecně víme. Přestože organizátoři už nemluví o autosalonu, ale o přehlídce mobility, do bavorské metropole stále míří velký počet automobilek, které budou představovat své nejnovější modely. A detailnější pohled na svůj stánek teď přináší BMW.

BMW 7 E65 bylo před 20 lety synonymem síly a elegance. Alespoň tak jsme to psali

BMW 7 E65 bylo před 20 lety synonymem síly a elegance. Alespoň tak jsme to psali

Není překvapením, že motiv IAA bude silně zaměřen na elektrifikaci a alternativní způsoby dopravy blízké budoucnosti. Tímto směrem se vydá i BMW, které bude v Mnichově největším vystavovatelem. Kromě samotných vozidel bude ale prezentovat i změny v oblastech, jako je těžba surovin, výroba, fáze používání vozidel a recyklace. Vše samozřejmě s ohledem na udržitelnost a razantní snížení produkce emisí CO2.

Cílem BMW je snížit emise CO2 z výroby o 80 % do roku 2030 a během následujících přibližně deseti let uvést na silnice asi deset milionů čistě elektrických vozidel. Pro značku je dokonce v Mnichově oběhové hospodářství hlavním tématem výstavy. Předvádět bude svůj přístup „Re:think, Re:duce, Re:use, Re:cycle“.

Jak se vám líbí nejlevnější BMW iX? SUV do zásuvky umí šokovat nejen vzhledem

Jak se vám líbí nejlevnější BMW iX? SUV do zásuvky umí šokovat nejen vzhledem

Co se týče nových modelů BMW, za největší tahák výstavy považuje značka elektrické SUV iX, které má již nyní zohledňovat nástup výše zmíněných změn v průmyslu. Mezi elektromobily se pak vedle iX zařadí i Gran Coupé i4. Ze strany spalovacích, respektive hybridních modelů, se na stánku BMW ukážou také nová řada 2 Coupé, řada 4 Gran Coupé a modernizovaná SUV X3 a X4.

Své místo budou mít nakonec v Mnichově i motocykly BMW, především tedy nedávno představený elektrický skútr CE 04 (v galerii). Futuristický působící model má být obdobně jako elektrická auta značky začátkem nové éry jednostopé mobility u BMW.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků