I závod VW v Emdenu přejde na výrobu elektroaut. Passat a Arteon se přesunou

Továrna VW v Emdenu bude dalším místem koncernu, které se postupně zaměří pouze na výrobu elektromobilů.

Nedlouho poté, co VW oznámil ukončení produkce vozů se spalovacími motory ve své továrně v Cvikově, nám německý koncern poskytuje informace o svém dalším závodě v Emdenu v Dolním Sasku. Prozatím se na místě vyrábějí modely Passat a Arteon, to se však má do budoucna změnit.

Rovněž v Emdenu už totiž započala konverze továrny pro výrobu elektromobilů. Nejprve zde najede do produkce elektrické SUV ID.4, a to od roku 2022, zatímco další modely této rodiny budou následovat. SUV ID.4 se bude vedle hatchbacku ID.3 vyrábět také ve zmíněném Cvikově.

Už pouze elektromobily. Cvikovský závod VW ukončil výrobu spalovacích modelů

Už pouze elektromobily. Cvikovský závod VW ukončil výrobu spalovacích modelů

Výroba Passatů a Arteonů bude nicméně v Emdenu pokračovat v rámci přechodného období ještě po několik let, postupně by ovšem měl i tuto továrnu VW čekat osud produkce jen elektrických modelů. Do této časové osy by každopádně zapadaly dřívější plány přesunutí výroby Passatu a Arteonu do závodu VW v Bratislavě – a jak už víme, tam by klidně mohl skončit i český Superb.

Emden bude mít nakonec kapacitu výroby 300.000 elektromobilů ročně. Tomuto číslu pomůže nově postavená hala výrobní linky a rovněž rozšíření dosavadní rozlohy lisovny a karosárny. Modernizována bude i lakovna pro možnost tvorby dvoubarevných karoserií a plánují se taky nové moderní, automatizované skladové prostory. Do přestavby továrny VW koneckonců investuje kolem 1 miliardy eur (asi 26,6 miliardy korun).

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků