I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

Nebyla by to Tesla, kdyby se nesnažila z bezpečnostního prvku tichých elektromobilů a hybridů vytěžit nějaký ten vtípek.

Rovněž v USA se chystají zavést povinnost elektrických a hybridních vozů produkovat do okolí zvuk. Stejně jako v Evropě jde o nařízení, které bude hledět především na bezpečnost chodců, jelikož tiché auto v provozu představuje určité riziko. Elektromobily tak pomocí externích reproduktorů dávají vědět o svém pohybu.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Zatímco ale většina výrobců již sází na produkci nejrůznějších futuristických pazvuků, na jejichž tvorbě někdy spolupracují i známí hudební skladatelé, v případě Tesly si samozřejmě šéf Elon Musk nemohl odpustit tuto povinnost zvukového varování pro chodce vylepšit svým vlastním způsobem a taky střeleným humorem.

Musk totiž oznámil, že kromě produkce jednolitého zvuku při pohybu elektromobilů budou moci Tesly i přímo mluvit na chodce – samozřejmě na povel řidiče. Na Twitteru již Musk ukázal menší upoutávku, kde Tesla Model 3 prohlásí „Tak tam jen nestůj a nezírej, naskoč!“. Lze tedy předpokládat, že na překážející chodce budou Tesly umět vyštěknout i něco jako „Pozor jedu!“ nebo „Z cesty!“. To ale není všechno...

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Stejně jako v interiéru, kde už nyní můžete své spolucestující otravovat spouštěním zvuků prdů pro jednotlivé sedačky, tak i externí reproduktory Tesel zvládnou generovat zvuky prdění a řidič je bude moci zaměřit na chodce venku. Takže až se na vás na ulici vyprdne projíždějící Tesla, nedivte se. Do jednotlivých modelů by se měla funkce později dostat jednoduše přes aktualizaci.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 28 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků