I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

Nebyla by to Tesla, kdyby se nesnažila z bezpečnostního prvku tichých elektromobilů a hybridů vytěžit nějaký ten vtípek.

Rovněž v USA se chystají zavést povinnost elektrických a hybridních vozů produkovat do okolí zvuk. Stejně jako v Evropě jde o nařízení, které bude hledět především na bezpečnost chodců, jelikož tiché auto v provozu představuje určité riziko. Elektromobily tak pomocí externích reproduktorů dávají vědět o svém pohybu.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Zatímco ale většina výrobců již sází na produkci nejrůznějších futuristických pazvuků, na jejichž tvorbě někdy spolupracují i známí hudební skladatelé, v případě Tesly si samozřejmě šéf Elon Musk nemohl odpustit tuto povinnost zvukového varování pro chodce vylepšit svým vlastním způsobem a taky střeleným humorem.

Musk totiž oznámil, že kromě produkce jednolitého zvuku při pohybu elektromobilů budou moci Tesly i přímo mluvit na chodce – samozřejmě na povel řidiče. Na Twitteru již Musk ukázal menší upoutávku, kde Tesla Model 3 prohlásí „Tak tam jen nestůj a nezírej, naskoč!“. Lze tedy předpokládat, že na překážející chodce budou Tesly umět vyštěknout i něco jako „Pozor jedu!“ nebo „Z cesty!“. To ale není všechno...

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Tesla si nechala patentovat laserové stěrače. Jen na sklo nebudou, hodí se i doma

Stejně jako v interiéru, kde už nyní můžete své spolucestující otravovat spouštěním zvuků prdů pro jednotlivé sedačky, tak i externí reproduktory Tesel zvládnou generovat zvuky prdění a řidič je bude moci zaměřit na chodce venku. Takže až se na vás na ulici vyprdne projíždějící Tesla, nedivte se. Do jednotlivých modelů by se měla funkce později dostat jednoduše přes aktualizaci.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků