I v tuningu je facelift důležitý

Změny typů a modelů automobilů jsou důležité nejen pro základní výrobce, ale i pro tuningové firmy. Také mezi nimi se bojuje o přízeň zákazníka – a ten je náročný. Nespokojí se s jednou verzí dlouho, je nutné inovovat. V tomto duchu uskutečnila změny na svých vozech se základem BMW 3 i ladičská značka AC Schnitzer.
I v tuningu je facelift důležitý

Spolu se změnami na modelovém ročníku 2002 přikročila hlavně k úpravám zevnějšku. Týkají se jak sedanu, tak i kombi, neboli provedení Touring. Změnily se především aerodynamické prvky. Přední spoilery obou karosářských verzí mají teď nový tvar a sedanu se změnily i zadní partie, takže koncovka výfuku zapadá teď do celku harmoničtěji. Změny se dotkly i spoilerů pod prahy, sportovních zrcátek, a zadního křídla a spoileru. AC Schnitzer vyvíjí vždycky pro každý nový typ i vlastní kola a jinak tomu není ani tentokrát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolu s úpravami zevnějšku se změnily i parametry agregátů. Všem motorům – zážehovým s objemem 2,0 l a 3,0 l i třílitrovému dieselu – přibylo po 60 k. To si vyžádalo i určité úpravy na podvozku, zejména další snížení světlé výšky. Ladičská firma chce rozhodně zachovat potřebnou míru bezpečnosti a snadné ovladatelnosti. K dispozici jsou kola až do velikosti 19´´.

Kompletně vlastní zůstává také interiér ve stylu kevlaru nebo hliníku. kevlarový vzhled se dodává v antracitové nebo stříbrné barvě. S celkovým vzhledem korespondují detaily pedálů, volantu, řadicí páky, opěrky pro levou novu řidiče atd. Na přání splní firma i požadavek na jakoukoliv barvu koženého čalounění.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků