I v tuningu je facelift důležitý

Změny typů a modelů automobilů jsou důležité nejen pro základní výrobce, ale i pro tuningové firmy. Také mezi nimi se bojuje o přízeň zákazníka – a ten je náročný. Nespokojí se s jednou verzí dlouho, je nutné inovovat. V tomto duchu uskutečnila změny na svých vozech se základem BMW 3 i ladičská značka AC Schnitzer.
I v tuningu je facelift důležitý

Spolu se změnami na modelovém ročníku 2002 přikročila hlavně k úpravám zevnějšku. Týkají se jak sedanu, tak i kombi, neboli provedení Touring. Změnily se především aerodynamické prvky. Přední spoilery obou karosářských verzí mají teď nový tvar a sedanu se změnily i zadní partie, takže koncovka výfuku zapadá teď do celku harmoničtěji. Změny se dotkly i spoilerů pod prahy, sportovních zrcátek, a zadního křídla a spoileru. AC Schnitzer vyvíjí vždycky pro každý nový typ i vlastní kola a jinak tomu není ani tentokrát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolu s úpravami zevnějšku se změnily i parametry agregátů. Všem motorům – zážehovým s objemem 2,0 l a 3,0 l i třílitrovému dieselu – přibylo po 60 k. To si vyžádalo i určité úpravy na podvozku, zejména další snížení světlé výšky. Ladičská firma chce rozhodně zachovat potřebnou míru bezpečnosti a snadné ovladatelnosti. K dispozici jsou kola až do velikosti 19´´.

Kompletně vlastní zůstává také interiér ve stylu kevlaru nebo hliníku. kevlarový vzhled se dodává v antracitové nebo stříbrné barvě. S celkovým vzhledem korespondují detaily pedálů, volantu, řadicí páky, opěrky pro levou novu řidiče atd. Na přání splní firma i požadavek na jakoukoliv barvu koženého čalounění.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků