I v tuningu je facelift důležitý

Změny typů a modelů automobilů jsou důležité nejen pro základní výrobce, ale i pro tuningové firmy. Také mezi nimi se bojuje o přízeň zákazníka – a ten je náročný. Nespokojí se s jednou verzí dlouho, je nutné inovovat. V tomto duchu uskutečnila změny na svých vozech se základem BMW 3 i ladičská značka AC Schnitzer.
I v tuningu je facelift důležitý

Spolu se změnami na modelovém ročníku 2002 přikročila hlavně k úpravám zevnějšku. Týkají se jak sedanu, tak i kombi, neboli provedení Touring. Změnily se především aerodynamické prvky. Přední spoilery obou karosářských verzí mají teď nový tvar a sedanu se změnily i zadní partie, takže koncovka výfuku zapadá teď do celku harmoničtěji. Změny se dotkly i spoilerů pod prahy, sportovních zrcátek, a zadního křídla a spoileru. AC Schnitzer vyvíjí vždycky pro každý nový typ i vlastní kola a jinak tomu není ani tentokrát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolu s úpravami zevnějšku se změnily i parametry agregátů. Všem motorům – zážehovým s objemem 2,0 l a 3,0 l i třílitrovému dieselu – přibylo po 60 k. To si vyžádalo i určité úpravy na podvozku, zejména další snížení světlé výšky. Ladičská firma chce rozhodně zachovat potřebnou míru bezpečnosti a snadné ovladatelnosti. K dispozici jsou kola až do velikosti 19´´.

Kompletně vlastní zůstává také interiér ve stylu kevlaru nebo hliníku. kevlarový vzhled se dodává v antracitové nebo stříbrné barvě. S celkovým vzhledem korespondují detaily pedálů, volantu, řadicí páky, opěrky pro levou novu řidiče atd. Na přání splní firma i požadavek na jakoukoliv barvu koženého čalounění.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků