I Toyota Prius může vypadat jako Ferrari. Japonský úpravce nabízí bizarní bodykity

Nejen v Číně si potrpí na falešný pocit výjimečnosti. V případě japonské firmy Albermo bychom však počítali také s určitou formou recese.

Bodykitů, které mají přiblížit vzhled auta zcela jinému modelu jiné značky, byste našli nespočet. Z hlavy si jen vzpomeneme na firmu FCSC z Dubaje, nabízející proměnu Suzuki Jimny do stylu bestiálního Mercedesu G500 4x4². Nutno ale dodat, že proměna Toyoty Prius do stylu posledních Ferrari je v případě japonské společnosti Albermo přece jen o něco bizarnější.

Ferrari letos uvede dva nové modely. Sporťáky jsou prioritou, SUV má čas

Ferrari letos uvede dva nové modely. Sporťáky jsou prioritou, SUV má čas

Albermo tedy nabízí bodykit, který především na přídi Priusu vykouzlí dojem masky Ferrari Portofino. A překvapivě originální nahoru protažené světlomety „eko“ auta od Toyoty celému dojmu chytře dopomáhají – tvarem se podobají právě kabrioletu Ferrari. Na zádi k tak značné proměně nedochází, avšak i tady nárazník kopíruje určité linie italského vzoru.

Přidejte loga úpravce ve žlutém erbu a pruhy italské trikolory a přestrojení Toyoty Prius na Ferrari je úspěšně dokončeno. Díly nicméně firma prodává i samostatně, za přední nárazník tak dají zájemci v přepočtu asi 25.000 Kč, přičemž zadní vyjde na asi 18.000 Kč.

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

V nabídce Albermo však nejde o jediný podobný typ bodykitu. Firma nabízí i proměnu Toyoty RAV4 do stylu Lamborghini Urus (v galerii). Hlavní částí je tedy opět přední nárazník, který svými hranami a velkými otvory kopíruje design výkonného SUV. A překvapivě, i tady díly docela zapadají do výchozího, ostře řezaného designu RAV4.  

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků