I Škoda Octavia propadla v losím testu. Správnou cestu jí musela ukázat Corolla

Ani nová Octavia se v tradičním losím testu zrovna nepředvedla.

Švédský magazín Teknikens Värld, který má v prováděním standardizovaného losího testu už několikaletou tradici, se po testu plug-in hybridní Škody Superb iV zaměřil také na nejnovější generaci Octavie. I český bestseller tedy čekala zkouška prověřující stabilitu vozu při náhlém vyhnutí se překážce a navrácení do jízdního pruhu.

Škoda Superb iV propadla v losím testu. VW Passat GTE si nevedl o moc lépe

Škoda Superb iV propadla v losím testu. VW Passat GTE si nevedl o moc lépe

A podobně jako Superb Combi iV, ani Octavia Combi neprošla testem švédských expertů úspěšně. Hranicí k úspěšnému překonání testu je rychlost 72 km/h, nicméně už při 70 km/h se Octavia nechovala nejstabilněji a testeři zmiňují nedostatečně schopný systém ESP, který by vozidlo udržel bezpečně mezi kužely.

V rychlosti 72 km/h tak Octavia řidiči opakovaně „utíkala“ bokem mimo vyznačenou trasu a nedotáčivě se vracela do původního směru. Viditelné je i výrazné zhoupnutí, když vůz při ostrém vybočení narazí na limit přilnavosti.   

Porsche Taycan zostudilo Teslu v losím testu. Model S se mezi kužely ani nenaskládal

Porsche Taycan zostudilo Teslu v losím testu. Model S se mezi kužely ani nenaskládal

Jako příklad úspěšného splnění losího testu ukazuje Teknikens Värld jízdu kombíku Toyota Corolla Touring Sports TREK, který si i při rychlosti 74 km/h poradil s trasou mnohem stabilněji a pro řidiče bylo zvládnutí situace klidnější. Více už ukáže samotné video…

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků