I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

Nedávno jsme uvažovali o vlivu evropské legislativy na délku garanční doby na automobily u nás s tím, že některé značky (Škoda, Volkswagen a Seat) už záruční lhůtu prodloužily. Teď přichází zpráva, že se přidává i Opel. S účinností od 1. listopadu zavádí v regionu střední a východní Evropy dvouletou záruku na vozy modelového ročníku 2003. Dvouletá záruka bez limitu ujetých kilometrů platí pro vozy prodané po tomto datu.

Změna garančních podmínek s netýká jen českého trhu, ale vztahuje se i na Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Makedonii, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Černou horu, Slovensko, Slovinsko a Turecko. Podmínky mohou být v každé z těchto zemí mírně odlišné podle místních právních ustanovení.

Opel tak velmi rychle zareagoval na měnící se podmínky na stále se zahušťujícím trhu. Je zajímavé, že ještě před velmi krátkou dobou renomované evropské automobilky prodlužování záručních lhůt zásadně odmítaly s tím, že se nepotřebují svým zákazníkům podbízet podobně jako Japonci nebo Korejci. V tomto případě jsou změny novým majitelům jen ku prospěchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků