I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

Nedávno jsme uvažovali o vlivu evropské legislativy na délku garanční doby na automobily u nás s tím, že některé značky (Škoda, Volkswagen a Seat) už záruční lhůtu prodloužily. Teď přichází zpráva, že se přidává i Opel. S účinností od 1. listopadu zavádí v regionu střední a východní Evropy dvouletou záruku na vozy modelového ročníku 2003. Dvouletá záruka bez limitu ujetých kilometrů platí pro vozy prodané po tomto datu.

Změna garančních podmínek s netýká jen českého trhu, ale vztahuje se i na Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Makedonii, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Černou horu, Slovensko, Slovinsko a Turecko. Podmínky mohou být v každé z těchto zemí mírně odlišné podle místních právních ustanovení.

Opel tak velmi rychle zareagoval na měnící se podmínky na stále se zahušťujícím trhu. Je zajímavé, že ještě před velmi krátkou dobou renomované evropské automobilky prodlužování záručních lhůt zásadně odmítaly s tím, že se nepotřebují svým zákazníkům podbízet podobně jako Japonci nebo Korejci. V tomto případě jsou změny novým majitelům jen ku prospěchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků