I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

Nedávno jsme uvažovali o vlivu evropské legislativy na délku garanční doby na automobily u nás s tím, že některé značky (Škoda, Volkswagen a Seat) už záruční lhůtu prodloužily. Teď přichází zpráva, že se přidává i Opel. S účinností od 1. listopadu zavádí v regionu střední a východní Evropy dvouletou záruku na vozy modelového ročníku 2003. Dvouletá záruka bez limitu ujetých kilometrů platí pro vozy prodané po tomto datu.

Změna garančních podmínek s netýká jen českého trhu, ale vztahuje se i na Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Makedonii, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Černou horu, Slovensko, Slovinsko a Turecko. Podmínky mohou být v každé z těchto zemí mírně odlišné podle místních právních ustanovení.

Opel tak velmi rychle zareagoval na měnící se podmínky na stále se zahušťujícím trhu. Je zajímavé, že ještě před velmi krátkou dobou renomované evropské automobilky prodlužování záručních lhůt zásadně odmítaly s tím, že se nepotřebují svým zákazníkům podbízet podobně jako Japonci nebo Korejci. V tomto případě jsou změny novým majitelům jen ku prospěchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků