I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

Nedávno jsme uvažovali o vlivu evropské legislativy na délku garanční doby na automobily u nás s tím, že některé značky (Škoda, Volkswagen a Seat) už záruční lhůtu prodloužily. Teď přichází zpráva, že se přidává i Opel. S účinností od 1. listopadu zavádí v regionu střední a východní Evropy dvouletou záruku na vozy modelového ročníku 2003. Dvouletá záruka bez limitu ujetých kilometrů platí pro vozy prodané po tomto datu.

Změna garančních podmínek s netýká jen českého trhu, ale vztahuje se i na Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Makedonii, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Černou horu, Slovensko, Slovinsko a Turecko. Podmínky mohou být v každé z těchto zemí mírně odlišné podle místních právních ustanovení.

Opel tak velmi rychle zareagoval na měnící se podmínky na stále se zahušťujícím trhu. Je zajímavé, že ještě před velmi krátkou dobou renomované evropské automobilky prodlužování záručních lhůt zásadně odmítaly s tím, že se nepotřebují svým zákazníkům podbízet podobně jako Japonci nebo Korejci. V tomto případě jsou změny novým majitelům jen ku prospěchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků