I Opel prodlužuje záruku u nových vozů na dva roky

Nedávno jsme uvažovali o vlivu evropské legislativy na délku garanční doby na automobily u nás s tím, že některé značky (Škoda, Volkswagen a Seat) už záruční lhůtu prodloužily. Teď přichází zpráva, že se přidává i Opel. S účinností od 1. listopadu zavádí v regionu střední a východní Evropy dvouletou záruku na vozy modelového ročníku 2003. Dvouletá záruka bez limitu ujetých kilometrů platí pro vozy prodané po tomto datu.

Změna garančních podmínek s netýká jen českého trhu, ale vztahuje se i na Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Makedonii, Maďarsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko a Černou horu, Slovensko, Slovinsko a Turecko. Podmínky mohou být v každé z těchto zemí mírně odlišné podle místních právních ustanovení.

Opel tak velmi rychle zareagoval na měnící se podmínky na stále se zahušťujícím trhu. Je zajímavé, že ještě před velmi krátkou dobou renomované evropské automobilky prodlužování záručních lhůt zásadně odmítaly s tím, že se nepotřebují svým zákazníkům podbízet podobně jako Japonci nebo Korejci. V tomto případě jsou změny novým majitelům jen ku prospěchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků