I Jeep nabízí obrněná SUV. Cílový trh bezpečného Grand Cherokee nepřekvapí

Vlastně není divu, že obrněný Jeep si skrze oficiálního prodejce koupíte právě v Mexiku.

Nemusíte se zrovna koukat na Sicario, aby vás napadlo, že o obrněná vozidla bude v Mexiku docela zájem, když tento soused USA často obývá vrchní příčky statistik kriminality. Vlastně tedy nepřekvapí, že taková vozidla najdete i skrze tamní zastoupení amerického Jeepu a že prodej obrněných modelů Grand Cherokee zde nyní dosáhl milníku 1000 kusů.

Toto je nejrychlejší obrněné auto světa: Upravené Audi RS7 zvládne až 325 km/h

Toto je nejrychlejší obrněné auto světa: Upravené Audi RS7 zvládne až 325 km/h

Svou ochranu přitom nedává vylepšené Grand Cherokee nijak najevo. SUV vypadá zcela sériové, jeho karoserie je nicméně vybavena balistickými pláty na těch nejdůležitějších místech, klasická okna nahrazují bezpečnostní skla s několika mezivrstvami z PVB fólie, nechybí ochrana podvozku a motoru proti výbuchu granátů, dále zesílené části rámu, posílený podvozek či run-flat pneumatiky.

Obrněný Grand Cherokee dosahuje balistické ochrany úrovně NIJ-IIIA, takže by měl ochránit před střelbou z .44 Magnum nebo pár střelami z lehkého samopalu. O pevnost na kolech samozřejmě nejde, ale Jeep by měl vydržet krátký střet s lehkými zbraněmi, kdy je v zájmu posádky se z prekérní situace co nejrychleji dostat.

Jeep šokoval celý svět. Konzervativnost rozbil luxusním SUV Grand Wagoneer

Jeep šokoval celý svět. Konzervativnost rozbil luxusním SUV Grand Wagoneer

Jeep tyto Grand Cherokee vyrábí u sebe doma v Detroitu a až následně jsou vozy exportovány do Mexika, kde jsou vybaveny obrněním. Pro tyto verze se používá výhradně 5,7litrový V8 pod kapotou, který zajišťuje výkon 265 kW (360 koní) a točivý moment 528 N.m. Standardem je i osmistupňová automatická převodovka a stálý pohon všech kol. Cena za větší bezpečí začíná na 1.850.900 pesos (asi 2 miliony korun).

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků