I Fiat Multipla je vedle Nissanu e-NV200 XL krasavec. Svůj hlavní účel však splní

Jasně, u užitkových vozů se na estetiku příliš nehraje. Přesto byste ale novou verzi elektrické dodávky od Nissanu neoznačili za zrovna pohlednou.

Elektrickou dodávku Nissan e-NV200 najdete už nějakou tu dobu rovněž u českého zastoupení japonské značky. Teď však přichází její větší varianta XL, která je stejně jako v případě menší verze výsledkem spolupráce Nissanu a slovenské firmy Voltia, známým jménem na poli elektrických dodávek v Evropě.

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Zatímco standardní e-NV200 byste za kdovíjak pohlednou dodávku taky asi nepovažovali, zvětšená varianta e-NV200 XL už na design vůbec nehledí. Hlavní je, že dovnitř se vejde více nákladu. Délka a výška nákladového prostoru byla v obou případech prodloužena o zhruba 50 cm, takže užitečný objem karoserie nyní čítá 8 m³, oproti původním 4,2 m³.

Hmotnost samotné nástavby snížila možné zatížení o asi 120 kg, proto verze XL uveze maximálně 580 kg. Šířka nákladového prostoru ale zůstává stejná – s 1,22 m tedy spolehlivě uloží na šířku europaletu, přesněji takto za sebe hned dvě. Zadní křídlové dveře jsou otevíratelné do úhlu 180 stupňů a boční posuvné dveře také nechybí.

Nový Národní akční plán čisté mobility je hodně sebevědomý! Vláda ho schválila

Nový Národní akční plán čisté mobility je hodně sebevědomý! Vláda ho schválila

Na pohonném ústrojí nedošlo ke změnám. Přední kola roztáčí elektromotor o výkonu 80 kW (109 koní) využívající energii bateriového modulu o kapacitě 40 kWh. Dojezd na jedno nabití je udáván na zhruba 200 km. Nabití do 80% kapacity má trvat z 50kW DC rychlonabíječky okolo 50 minut, přes domácí 6,6 kW Wallbox potrvá nabití zhruba 7,5 hodiny.

K prodejcům Nissanu po celé Evropě se má novinka dostat zanedlouho. České cenovky zatím neznáme, ale standardní Nissan e-NV200 začíná v Česku od 837.000 Kč bez DPH.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků