Hyundai: změny pozic na českém trhu jsou zřejmě trvalé

I v závěru roku pokračovala značka Hyundai v úspěšném prodeji a zaujala místo nedávno ještě nemyslitelné – stala se osmou nejprodávanější značkou u nás.

Hyundaii se daří díky široké škále vozidel za přijatelné ceny a také promyšlené marketingové strategii. V listopadu 2002 tak dosáhl historického rekordu – prodal v ČR 442 vozidel, což znamená 2,98% celého trhu. Číslo je souhrn prodaných osobních i užitkových vozidel, ale nejúspěšnější je malý Getz, jehož se v listopadu prodalo 161 kusů.

V dlouhodobém hodnocení za období leden až listopad 2002 obsadil Hyundai 11. místo s 2.985 prodanými osobními a lehkými užitkovými vozy, podílem na trhu 2,04% a zaznamenal nárůst oproti stejnému období loňského roku o bezkonkurenčních 94,6 procenta. Tento nárůst je v porovnání s ostatními značkami jednoznačně nejvyšší. Potvrzuje se tak už začátkem loňského roku signalizovaný nástup francouzských a korejských značek na úkor některých tradičních dovozců. Zdá se, že podobný trend bude pokračovat i letos.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků