Hyundai: změny pozic na českém trhu jsou zřejmě trvalé

I v závěru roku pokračovala značka Hyundai v úspěšném prodeji a zaujala místo nedávno ještě nemyslitelné – stala se osmou nejprodávanější značkou u nás.

Hyundaii se daří díky široké škále vozidel za přijatelné ceny a také promyšlené marketingové strategii. V listopadu 2002 tak dosáhl historického rekordu – prodal v ČR 442 vozidel, což znamená 2,98% celého trhu. Číslo je souhrn prodaných osobních i užitkových vozidel, ale nejúspěšnější je malý Getz, jehož se v listopadu prodalo 161 kusů.

V dlouhodobém hodnocení za období leden až listopad 2002 obsadil Hyundai 11. místo s 2.985 prodanými osobními a lehkými užitkovými vozy, podílem na trhu 2,04% a zaznamenal nárůst oproti stejnému období loňského roku o bezkonkurenčních 94,6 procenta. Tento nárůst je v porovnání s ostatními značkami jednoznačně nejvyšší. Potvrzuje se tak už začátkem loňského roku signalizovaný nástup francouzských a korejských značek na úkor některých tradičních dovozců. Zdá se, že podobný trend bude pokračovat i letos.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků