Hyundai zkouší uspět tam, kde Saab před 30 lety selhal. Má vůbec nějakou šanci?

Žádný volant? Žádný problém! Nový Hyundai kouká daleko do budoucnosti.

Automobilka Hyundai představila zbrusu nový koncept Prophecy, který je evolucí jejího designového jazyka. Dle tvůrců má výsledek vyjadřovat termíny „smyslná sportovnost“ a „optimistický futurismus“. Koncept volně odkazuje na klasické automobily a představuje také novou platformu pro elektromobily.

V Česku oficiálně začíná výroba prvního elektromobilu. Další bude následovat

V Česku oficiálně začíná výroba prvního elektromobilu. Další bude následovat

Z koncepce pohonu těží maximum - má velmi dlouhý rozvor a krátké převisy karoserie. Nutno říct, že i přes podobnost s automobily Porsche, je Prophecy dost možná nejhezčím konceptem od Le Fil Rouge. Podobnosti byste ale hledali jen částečně, designové prvky totiž novinka sdílí s nedávno představeným, a taktéž povedeným, konceptem 45.

Ještě více futuristický je ale Prophecy po otevření dveří. Veškeré budíky se odporoučely a nastoupil obří displej po celé délce přístrojové desky. Vzhledem k tomu, že vůz má být autonomní, nenajdete v něm žádný volant. Neznamená to ale, že kontrolu nad vozem mít zcela nebudete.

Hyundai i30 má po modernizaci. Vypadá dobře a dostal zcela nový hybridní motor

Hyundai i30 má po modernizaci. Vypadá dobře a dostal zcela nový hybridní motor

K ovládání slouží dvojice madel u řidiče, každé na jedné straně, která fungují jako joystick. Podle automobilky nabídne toto řešení zbrusu nový zážitek z řízení. Něco podobného zkoušel už Saab v roce 1992 s funkcí drive-by-wire na modelu 9000, když chtěl do automobilů přinést technologii z letadel. Bohužel zůstalo vše ve fázi vývoje.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 63 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků