Hyundai začíná měnit své sliby ohledně nové továrny

Smlouva s automobilkou Hyundai o výstavbě nového závodu v Nošovicích ještě není ani podepsána a zástupci této automobilky již mění své původní sliby, které dali při jednáních. Novinkou z jejich strany je příslib o počtu vytvořených pracovních míst. Z původních 3 500 nových míst, které Hyundai slíbilo vytvořit přímo ve výrobním závodě, ubylo celých 2 500 míst. Hyundai tak ve smlouvě, kterou s vládou podepíše, bude garantovat pouze 1 000 míst s tím, že ústně přislibí, že se budou snažit vytvořit původně plánovaných 3 500 pracovních míst.

Automobilka si tak již dopředu kryje záda pro případ, že by nedostála svých původních záměrů a vyhne se tak případným sankcím. Tyto nenadále změny plánů však vzbuzují pochybnosti, jak vážně bere Hyundai tuto investici a zda je vhodné o takovou investici vůbec stát. Garantované vytvoření 1 000 pracovních míst totiž regionu už tolik neulehčí a přínos nebude pro ekonomiku až tak výrazný.

Dobrou zprávou pro Hyundai a horší pro české občany je pak fakt, že automobilka Hyundai získá stejné investiční pobídky, i když zaměstná pouze 1 000 pracovníků. Dohoda je uzavřena tak, že automobilce budou poskytnuty investiční pobídky v plné výši a tyto nejsou podmíněny zaměstnáním určitého počtu zaměstnanců. Celá věc pak může skončit tak, že Hyundai vyinkasuje celou podporu pro zaměstnání 3 500 pracovníků, ale zaměstná jich výrazně méně.

Můžeme dodat snad jen jedno přání: kéž by byla socialistická vláda tak vstřícná i k menším českým podnikatelům. To je ale mravenčí práce a tou se před volbami chlubí těžko. Velká nošovická továrna je ovšem něco jiného a vládnoucí garnituře se tak velká investice za současné situace nesmírně hodí. I proto udělá vše, aby jí získala. Korejci to ale jistě dobře vědí a byli by hloupí, kdyby toho nevyužili. Ještě se tedy necháme překvapit, kam se jednání o této investici ještě posunou...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků