Hyundai začala stavět továrnu v Žilině dle plánu

Poté, co ve čtvrtek korejská automobilka Hyundai obdržela stavební povolení, začala s výstavbou nového závodu v Žilině. Deník Právo uvádí, že nejprve postaví motorárny a lisovny. Generálním dodavatelem stavby bude japonská firma Takenaka, slovenské firmy budou patřit mezi subdodavatele. Dosud ale přetrvávají problémy s majiteli pozemku, kteří chtěli za svoji půdu podstatně vyšší ceny, než jaké jim byly nabízeny (140 korun). Ti totiž podají proti územnímu rozhodnutí o výstavbě automobilky odvolání. Stále není odkoupeno 50 ha půdy z celkových 220 ha.

V žilinském závodě se bude vyrábět tři sta tisíc vozů ročně, celková hodnota investice má činit 1,1 miliardy dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků