Hyundai začala stavět továrnu v Žilině dle plánu

Poté, co ve čtvrtek korejská automobilka Hyundai obdržela stavební povolení, začala s výstavbou nového závodu v Žilině. Deník Právo uvádí, že nejprve postaví motorárny a lisovny. Generálním dodavatelem stavby bude japonská firma Takenaka, slovenské firmy budou patřit mezi subdodavatele. Dosud ale přetrvávají problémy s majiteli pozemku, kteří chtěli za svoji půdu podstatně vyšší ceny, než jaké jim byly nabízeny (140 korun). Ti totiž podají proti územnímu rozhodnutí o výstavbě automobilky odvolání. Stále není odkoupeno 50 ha půdy z celkových 220 ha.

V žilinském závodě se bude vyrábět tři sta tisíc vozů ročně, celková hodnota investice má činit 1,1 miliardy dolarů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků