Hyundai vyvíjí nové výkonné motory, žádné diesely, žádné hybridy

V současnosti, kdy většina automobilek myslí na to, aby byly co nejvíce ekologické, se na výkonnější motory trochu zapomíná. Jinak je na tom automobilka Hyundai, která plánuje obohatit svou nabídku o výkonné motory. Možná proto, že doposud žádný skutečně výkonný motor v nabídce nikdy neměla.

Zlomový bod nastane pro automobilku v roce 2009, na jehož začátek je přichystáno představení modelu Genesis coupé. Nový model bude pohánět turbem přeplňovaný dvoulitrový agregát, jehož sílu bude zadní nápravu přenášet šestistupňová manuální převodovka. Podle automobilky však nebude Genesis jediný model, který bude mít sportovní potenciál. Automobilka se totiž chystá ještě více přitlačit na pilu.

V nabídce motorů ostatních modelů by se měly objevit turbem přeplňované šestiválce s objemem 3,5 l, 3,8 l a 4,0 l. Zároveň však bylo oznámeno, že automobilka neplánuje žádný vývoj hybridního nebo nového dieselového motoru.

Chystané pohonné agregáty by pak měly být dostupné jak v Severní Americe tak i v Evropě a Asii.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků