Hyundai vyvíjí nové výkonné motory, žádné diesely, žádné hybridy

V současnosti, kdy většina automobilek myslí na to, aby byly co nejvíce ekologické, se na výkonnější motory trochu zapomíná. Jinak je na tom automobilka Hyundai, která plánuje obohatit svou nabídku o výkonné motory. Možná proto, že doposud žádný skutečně výkonný motor v nabídce nikdy neměla.

Zlomový bod nastane pro automobilku v roce 2009, na jehož začátek je přichystáno představení modelu Genesis coupé. Nový model bude pohánět turbem přeplňovaný dvoulitrový agregát, jehož sílu bude zadní nápravu přenášet šestistupňová manuální převodovka. Podle automobilky však nebude Genesis jediný model, který bude mít sportovní potenciál. Automobilka se totiž chystá ještě více přitlačit na pilu.

V nabídce motorů ostatních modelů by se měly objevit turbem přeplňované šestiválce s objemem 3,5 l, 3,8 l a 4,0 l. Zároveň však bylo oznámeno, že automobilka neplánuje žádný vývoj hybridního nebo nového dieselového motoru.

Chystané pohonné agregáty by pak měly být dostupné jak v Severní Americe tak i v Evropě a Asii.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky