Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai dále láká na příchod nového crossoveru. Jméno nám už prozradil a teď ukazuje první ilustrace designu interiéru i exteriéru.

Hyundai věří v sílu kategorie SUV a crossoverů, tudíž už zanedlouho plánuje ukázat další „řadovku“, která rozšíří nabídku těchto vozů v portfoliu automobilky. Dříve nám bylo prozrazeno, že novinka se bude jmenovat Venue. Městský crossover se má přitom velikostí zařadit pod současnou Konu, takže proporcemi očekávejme další variaci na téma „hatchback se zvýšeným podvozkem“.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Tohle ostatně potvrzují i první zveřejněné ilustrace. Model vypadá kompaktněji než zmíněná Kona, ačkoliv si z ní vypůjčuje řadu designových prvků. Opět se tak dočkáme čtveřice světlometů na masce, kdy úzké lampy pod úrovní kapoty zajistí spíše jen funkci LED denního osvětlení a směrovek. Na druhou stranu se Venue na skicách tváří ještě zamračeněji než Kona.

Z profilu jde vidět typicky vykreslený C sloupek, který automobilka používá také u svých dalších SUV. Záď Venue se pak vyznačuje výraznějším převisem a logem Hyundai na pátých dveřích a jednoduchými LED svítilnami. Na náraznících lze čekat řadu tmavých plastových doplňků, jak už to u městských crossoverů často bývá.

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Hyundai nám dopřává i nákresy interiéru Venue, který bude působit možná o něco jednodušeji než v Koně. Mezi středovými výdechy v palubní desce se jen tyčí obrazovka infotainmentu, níže najdete trojici ovladačů klimatizace a topení a před spolujezdcem se objeví menší otevřený odkládací prostor společně s klasickou otevírací přihrádkou.

Více informací o novém Hyundai se dozvíme již zanedlouho. Výrobce plánuje Venue odhalit 17. dubna na autosalonu v New Yorku.  

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků