Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai dále láká na příchod nového crossoveru. Jméno nám už prozradil a teď ukazuje první ilustrace designu interiéru i exteriéru.

Hyundai věří v sílu kategorie SUV a crossoverů, tudíž už zanedlouho plánuje ukázat další „řadovku“, která rozšíří nabídku těchto vozů v portfoliu automobilky. Dříve nám bylo prozrazeno, že novinka se bude jmenovat Venue. Městský crossover se má přitom velikostí zařadit pod současnou Konu, takže proporcemi očekávejme další variaci na téma „hatchback se zvýšeným podvozkem“.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Tohle ostatně potvrzují i první zveřejněné ilustrace. Model vypadá kompaktněji než zmíněná Kona, ačkoliv si z ní vypůjčuje řadu designových prvků. Opět se tak dočkáme čtveřice světlometů na masce, kdy úzké lampy pod úrovní kapoty zajistí spíše jen funkci LED denního osvětlení a směrovek. Na druhou stranu se Venue na skicách tváří ještě zamračeněji než Kona.

Z profilu jde vidět typicky vykreslený C sloupek, který automobilka používá také u svých dalších SUV. Záď Venue se pak vyznačuje výraznějším převisem a logem Hyundai na pátých dveřích a jednoduchými LED svítilnami. Na náraznících lze čekat řadu tmavých plastových doplňků, jak už to u městských crossoverů často bývá.

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Hyundai nám dopřává i nákresy interiéru Venue, který bude působit možná o něco jednodušeji než v Koně. Mezi středovými výdechy v palubní desce se jen tyčí obrazovka infotainmentu, níže najdete trojici ovladačů klimatizace a topení a před spolujezdcem se objeví menší otevřený odkládací prostor společně s klasickou otevírací přihrádkou.

Více informací o novém Hyundai se dozvíme již zanedlouho. Výrobce plánuje Venue odhalit 17. dubna na autosalonu v New Yorku.  

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků