Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai dále láká na příchod nového crossoveru. Jméno nám už prozradil a teď ukazuje první ilustrace designu interiéru i exteriéru.

Hyundai věří v sílu kategorie SUV a crossoverů, tudíž už zanedlouho plánuje ukázat další „řadovku“, která rozšíří nabídku těchto vozů v portfoliu automobilky. Dříve nám bylo prozrazeno, že novinka se bude jmenovat Venue. Městský crossover se má přitom velikostí zařadit pod současnou Konu, takže proporcemi očekávejme další variaci na téma „hatchback se zvýšeným podvozkem“.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Tohle ostatně potvrzují i první zveřejněné ilustrace. Model vypadá kompaktněji než zmíněná Kona, ačkoliv si z ní vypůjčuje řadu designových prvků. Opět se tak dočkáme čtveřice světlometů na masce, kdy úzké lampy pod úrovní kapoty zajistí spíše jen funkci LED denního osvětlení a směrovek. Na druhou stranu se Venue na skicách tváří ještě zamračeněji než Kona.

Z profilu jde vidět typicky vykreslený C sloupek, který automobilka používá také u svých dalších SUV. Záď Venue se pak vyznačuje výraznějším převisem a logem Hyundai na pátých dveřích a jednoduchými LED svítilnami. Na náraznících lze čekat řadu tmavých plastových doplňků, jak už to u městských crossoverů často bývá.

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Hyundai nám dopřává i nákresy interiéru Venue, který bude působit možná o něco jednodušeji než v Koně. Mezi středovými výdechy v palubní desce se jen tyčí obrazovka infotainmentu, níže najdete trojici ovladačů klimatizace a topení a před spolujezdcem se objeví menší otevřený odkládací prostor společně s klasickou otevírací přihrádkou.

Více informací o novém Hyundai se dozvíme již zanedlouho. Výrobce plánuje Venue odhalit 17. dubna na autosalonu v New Yorku.  

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků