Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai dále láká na příchod nového crossoveru. Jméno nám už prozradil a teď ukazuje první ilustrace designu interiéru i exteriéru.

Hyundai věří v sílu kategorie SUV a crossoverů, tudíž už zanedlouho plánuje ukázat další „řadovku“, která rozšíří nabídku těchto vozů v portfoliu automobilky. Dříve nám bylo prozrazeno, že novinka se bude jmenovat Venue. Městský crossover se má přitom velikostí zařadit pod současnou Konu, takže proporcemi očekávejme další variaci na téma „hatchback se zvýšeným podvozkem“.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Tohle ostatně potvrzují i první zveřejněné ilustrace. Model vypadá kompaktněji než zmíněná Kona, ačkoliv si z ní vypůjčuje řadu designových prvků. Opět se tak dočkáme čtveřice světlometů na masce, kdy úzké lampy pod úrovní kapoty zajistí spíše jen funkci LED denního osvětlení a směrovek. Na druhou stranu se Venue na skicách tváří ještě zamračeněji než Kona.

Z profilu jde vidět typicky vykreslený C sloupek, který automobilka používá také u svých dalších SUV. Záď Venue se pak vyznačuje výraznějším převisem a logem Hyundai na pátých dveřích a jednoduchými LED svítilnami. Na náraznících lze čekat řadu tmavých plastových doplňků, jak už to u městských crossoverů často bývá.

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Hyundai nám dopřává i nákresy interiéru Venue, který bude působit možná o něco jednodušeji než v Koně. Mezi středovými výdechy v palubní desce se jen tyčí obrazovka infotainmentu, níže najdete trojici ovladačů klimatizace a topení a před spolujezdcem se objeví menší otevřený odkládací prostor společně s klasickou otevírací přihrádkou.

Více informací o novém Hyundai se dozvíme již zanedlouho. Výrobce plánuje Venue odhalit 17. dubna na autosalonu v New Yorku.  

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků