Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai dále láká na příchod nového crossoveru. Jméno nám už prozradil a teď ukazuje první ilustrace designu interiéru i exteriéru.

Hyundai věří v sílu kategorie SUV a crossoverů, tudíž už zanedlouho plánuje ukázat další „řadovku“, která rozšíří nabídku těchto vozů v portfoliu automobilky. Dříve nám bylo prozrazeno, že novinka se bude jmenovat Venue. Městský crossover se má přitom velikostí zařadit pod současnou Konu, takže proporcemi očekávejme další variaci na téma „hatchback se zvýšeným podvozkem“.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Tohle ostatně potvrzují i první zveřejněné ilustrace. Model vypadá kompaktněji než zmíněná Kona, ačkoliv si z ní vypůjčuje řadu designových prvků. Opět se tak dočkáme čtveřice světlometů na masce, kdy úzké lampy pod úrovní kapoty zajistí spíše jen funkci LED denního osvětlení a směrovek. Na druhou stranu se Venue na skicách tváří ještě zamračeněji než Kona.

Z profilu jde vidět typicky vykreslený C sloupek, který automobilka používá také u svých dalších SUV. Záď Venue se pak vyznačuje výraznějším převisem a logem Hyundai na pátých dveřích a jednoduchými LED svítilnami. Na náraznících lze čekat řadu tmavých plastových doplňků, jak už to u městských crossoverů často bývá.

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Nejsportovnější Hyundai Tucson dorazil do Česka. O moc dráž nevyjde

Hyundai nám dopřává i nákresy interiéru Venue, který bude působit možná o něco jednodušeji než v Koně. Mezi středovými výdechy v palubní desce se jen tyčí obrazovka infotainmentu, níže najdete trojici ovladačů klimatizace a topení a před spolujezdcem se objeví menší otevřený odkládací prostor společně s klasickou otevírací přihrádkou.

Více informací o novém Hyundai se dozvíme již zanedlouho. Výrobce plánuje Venue odhalit 17. dubna na autosalonu v New Yorku.  

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků