Skvělý tah od Hyundaie. Vedoucím vývoje se stává bývalý šéf Fordů RS

U nás mění značka Hyundai strategii, ve světě mění lidi na nejvyšších pozicích, aby dosáhla co nejlepšího výsledku. A tento tah se povedl.

Automobilce Hyundai se povedl další skvělý tah. Tyrone Johnson, bývalý šéf vývoje divize Ford RS, nyní dohlíží na vývoj a testování modelů korejské automobilky v pozici Head (Team Leader) of Vehicle test and Development. Jeho pracovištěm je nyní testovací centrum Hyundai Motor Europe v Německu. Na nové pozici se rozkoukává již od srpna loňského roku.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Alberta Biermann se mezitím posunul na pozici vedoucího globálního vývoje značky a stal se prvním nekorejským pracovníkem na tak vysokém místě. Biermann nastoupil do Hyundaie v roce 2015 a podařilo se mu nastartovat sportovní divizi N, která se má i nadále rozšiřovat.

Jihokorejská automobilka má zřejmě cit pro najmutí správných lidí ve správnou dobu. Za vše mluví i spolupráce s bývalým šéfdesignérem Bentley, který pro Hyundai navrhl zcela novou Sonatu. Její unikátní design by se mohl stát předobrazem dalších vozů značky.

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Pokud jde o divizi N, tady se i nadále pracuje na vlastním sportovním modelu. Jakýmsi ambasadorem této sportovní divize se možná stane i supersport. Na jeho vývoj bude tedy dohlížet muž, který je zodpovědný například za poslední Ford Focus RS. Myslíme tedy, že je to v dobrých rukou.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků