Skvělý tah od Hyundaie. Vedoucím vývoje se stává bývalý šéf Fordů RS

U nás mění značka Hyundai strategii, ve světě mění lidi na nejvyšších pozicích, aby dosáhla co nejlepšího výsledku. A tento tah se povedl.

Automobilce Hyundai se povedl další skvělý tah. Tyrone Johnson, bývalý šéf vývoje divize Ford RS, nyní dohlíží na vývoj a testování modelů korejské automobilky v pozici Head (Team Leader) of Vehicle test and Development. Jeho pracovištěm je nyní testovací centrum Hyundai Motor Europe v Německu. Na nové pozici se rozkoukává již od srpna loňského roku.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Alberta Biermann se mezitím posunul na pozici vedoucího globálního vývoje značky a stal se prvním nekorejským pracovníkem na tak vysokém místě. Biermann nastoupil do Hyundaie v roce 2015 a podařilo se mu nastartovat sportovní divizi N, která se má i nadále rozšiřovat.

Jihokorejská automobilka má zřejmě cit pro najmutí správných lidí ve správnou dobu. Za vše mluví i spolupráce s bývalým šéfdesignérem Bentley, který pro Hyundai navrhl zcela novou Sonatu. Její unikátní design by se mohl stát předobrazem dalších vozů značky.

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Pokud jde o divizi N, tady se i nadále pracuje na vlastním sportovním modelu. Jakýmsi ambasadorem této sportovní divize se možná stane i supersport. Na jeho vývoj bude tedy dohlížet muž, který je zodpovědný například za poslední Ford Focus RS. Myslíme tedy, že je to v dobrých rukou.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 26 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 146 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků