Skvělý tah od Hyundaie. Vedoucím vývoje se stává bývalý šéf Fordů RS

U nás mění značka Hyundai strategii, ve světě mění lidi na nejvyšších pozicích, aby dosáhla co nejlepšího výsledku. A tento tah se povedl.

Automobilce Hyundai se povedl další skvělý tah. Tyrone Johnson, bývalý šéf vývoje divize Ford RS, nyní dohlíží na vývoj a testování modelů korejské automobilky v pozici Head (Team Leader) of Vehicle test and Development. Jeho pracovištěm je nyní testovací centrum Hyundai Motor Europe v Německu. Na nové pozici se rozkoukává již od srpna loňského roku.

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Hyundai v Česku mění strategii. I název značky se bude vyslovovat jinak

Alberta Biermann se mezitím posunul na pozici vedoucího globálního vývoje značky a stal se prvním nekorejským pracovníkem na tak vysokém místě. Biermann nastoupil do Hyundaie v roce 2015 a podařilo se mu nastartovat sportovní divizi N, která se má i nadále rozšiřovat.

Jihokorejská automobilka má zřejmě cit pro najmutí správných lidí ve správnou dobu. Za vše mluví i spolupráce s bývalým šéfdesignérem Bentley, který pro Hyundai navrhl zcela novou Sonatu. Její unikátní design by se mohl stát předobrazem dalších vozů značky.

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Hyundai Venue se ukazuje na prvních ilustracích. Takto vypadá menší Kona

Pokud jde o divizi N, tady se i nadále pracuje na vlastním sportovním modelu. Jakýmsi ambasadorem této sportovní divize se možná stane i supersport. Na jeho vývoj bude tedy dohlížet muž, který je zodpovědný například za poslední Ford Focus RS. Myslíme tedy, že je to v dobrých rukou.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků