Hyundai v Česku opět navýšil prodeje svých vozů

Korejská automobilka Hyundai vykazuje na českém trhu i v letošním roce růst svých prodejů. Za měsíc červen prodala 600 nových automobilů a umístila se na 3. místě mezi dováženými značkami s tržním podílem 5,2 procenta.

Největšího úspěchu dosáhla automobilka v kategorii SUV, kde se svým modelem Santa Fe obsadila první místo se 137 prodanými vozy (kategorie M1 a N1). Velký úspěch zaznamenal i Getz, který se umístil v segmentu B na druhém místě mezi dováženými značkami.

Za celé první pololetí letošního roku prodala Hyundai u nás 3 418 osobních vozů a dosáhla tržního podílu 5,5 procenta. K tomu je třeba připočítat 781 vozů z kategorie lehkých užitkových. Celkově tak Hyundai prodala 4 199 vozů a dosáhla tržního podílu 4,9 procenta.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků