Hyundai v Česku opět navýšil prodeje svých vozů

Korejská automobilka Hyundai vykazuje na českém trhu i v letošním roce růst svých prodejů. Za měsíc červen prodala 600 nových automobilů a umístila se na 3. místě mezi dováženými značkami s tržním podílem 5,2 procenta.

Největšího úspěchu dosáhla automobilka v kategorii SUV, kde se svým modelem Santa Fe obsadila první místo se 137 prodanými vozy (kategorie M1 a N1). Velký úspěch zaznamenal i Getz, který se umístil v segmentu B na druhém místě mezi dováženými značkami.

Za celé první pololetí letošního roku prodala Hyundai u nás 3 418 osobních vozů a dosáhla tržního podílu 5,5 procenta. K tomu je třeba připočítat 781 vozů z kategorie lehkých užitkových. Celkově tak Hyundai prodala 4 199 vozů a dosáhla tržního podílu 4,9 procenta.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků