Hyundai rozšíří základní výbavu. Jde mu o ty nejdůležitější lidi na světě

Určitě se vám už někdy stalo, že jste něco, nebo nedej bože někoho, zapomněli na zadních sedadlech. Automobilky proti tomu výrazně bojují.

Včera, 31. července, byl takzvaný National Heatstroke Prevention Day, čili mezinárodní den proti úpalu. Tato událost s automobily nemá na první pohled nic společného, ale opak je pravdou. Určitě vám totiž neunikly články o tom, jak lidé nechávají své domácí mazlíčky, a v tom horším případě i děti, v autech v rozpálených letních dnech.

Nový Hyundai Sonata Hybrid detailně: 195 koní doplňuje energie ze Slunce

Nový Hyundai Sonata Hybrid detailně: 195 koní doplňuje energie ze Slunce

Nedbalost a nezodpovědnost některých lidí poté mohou vyústit i v tragickou nehodu, kterých jsou potom plné zprávy. Automobilky proti této záležitosti bojují, inovativním řešením je pak takzvaný systém Rear Door Alert. Jde o to, že pokud zamknete vozidlo, které vzápětí detekuje pohyb na zadních sedadlech, zatroubí na vás, či jinak upozorní, při odchodu.

V rozšířené verzi, kterou nabízí například automobilka Hyundai, vás pak ještě před odchodem upozorní hláška na přístrojovém štítu, nebo po opuštění vozu vedle klaksonu i světelná signalizace či upozornění v aplikaci na mobilním telefonu. V korejských vozech se tento systém poprvé objevil v novém SUV Santa Fe v rámci příplatkové výbavy.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Od modelového roku 2020 je však ve velkém SUV společně s vlajkovou lodí Palisade standardem. Ano, hádáte správně, bavíme se o amerických verzích. Právě zde je totiž výskyt takovýchto událostí poměrně častý, zatímco u nás se většinou zapomínají na zadních sedadlech jen bublaniny od babiček.

Ve Spojených státech bude proto tento výstražný systém standardní výbavou u všech vozů od roku 2022.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků