Hyundai rozšíří základní výbavu. Jde mu o ty nejdůležitější lidi na světě

Určitě se vám už někdy stalo, že jste něco, nebo nedej bože někoho, zapomněli na zadních sedadlech. Automobilky proti tomu výrazně bojují.

Včera, 31. července, byl takzvaný National Heatstroke Prevention Day, čili mezinárodní den proti úpalu. Tato událost s automobily nemá na první pohled nic společného, ale opak je pravdou. Určitě vám totiž neunikly články o tom, jak lidé nechávají své domácí mazlíčky, a v tom horším případě i děti, v autech v rozpálených letních dnech.

Nový Hyundai Sonata Hybrid detailně: 195 koní doplňuje energie ze Slunce

Nový Hyundai Sonata Hybrid detailně: 195 koní doplňuje energie ze Slunce

Nedbalost a nezodpovědnost některých lidí poté mohou vyústit i v tragickou nehodu, kterých jsou potom plné zprávy. Automobilky proti této záležitosti bojují, inovativním řešením je pak takzvaný systém Rear Door Alert. Jde o to, že pokud zamknete vozidlo, které vzápětí detekuje pohyb na zadních sedadlech, zatroubí na vás, či jinak upozorní, při odchodu.

V rozšířené verzi, kterou nabízí například automobilka Hyundai, vás pak ještě před odchodem upozorní hláška na přístrojovém štítu, nebo po opuštění vozu vedle klaksonu i světelná signalizace či upozornění v aplikaci na mobilním telefonu. V korejských vozech se tento systém poprvé objevil v novém SUV Santa Fe v rámci příplatkové výbavy.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Od modelového roku 2020 je však ve velkém SUV společně s vlajkovou lodí Palisade standardem. Ano, hádáte správně, bavíme se o amerických verzích. Právě zde je totiž výskyt takovýchto událostí poměrně častý, zatímco u nás se většinou zapomínají na zadních sedadlech jen bublaniny od babiček.

Ve Spojených státech bude proto tento výstražný systém standardní výbavou u všech vozů od roku 2022.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků