Hyundai už prodal v Evropě 100.000 kusů Kony Electric. V oblibě vede Německo

Korejská značka oslavuje v Evropě prodejní milník a přináší hrstku zajímavých čísel.

Hyundai Kona Electric je na trhu od roku 2018 a nyní korejská automobilka po zhruba čtyřech letech produkce dosahuje milníku 100.000 prodaných kusů v Evropě. Na čtyři prodané Kony tak připadá na starém kontinentu jedna elektrická a poptávka dle Hyundaie stále roste. Evropa v prodejích Kony Electric jasně vede, globálně totiž modelu značka prodala přes 142.000 kusů.

Hyundai Staria v užitkové verzi Load: Stylově zvládá tři europalety i pár lidí

Hyundai Staria v užitkové verzi Load: Stylově zvládá tři europalety i pár lidí

Ostatně po loňské modernizaci modelové řady se již z důvodu rychlejších dodávek i ekologičtější produkce začala elektrická Kona pro Evropu vyrábět také v českém závodě v Nošovicích. Do té doby se Kona Electric produkovala doma jihokorejském Ulsanu a do Evropy byla dovážena.

Výrobou v Evropě reaguje Hyundai i na zvýšenou poptávku. Automobilka dodává, že prodeje elektrických vozů na klíčových evropských trzích v prvních pěti měsících meziročně vzrosty o 147 % s 336.000 prodanými vozy. Mimochodem v Německu je Kona Electric vůbec nejpopulárnější variantou, více než polovina prodaných kusů Kony je zde v čistě elektrické variantě.

Hyundai láká na elektrické SUV Ioniq 7. Očekává se velká baterie a sedm míst

Hyundai láká na elektrické SUV Ioniq 7. Očekává se velká baterie a sedm míst

S milníkem stovky tisíc kusů Kony Electric v Evropě zmiňuje automobilka dobré nakročení ke svému cíli – do roku 2025 chce ročně po celém světě prodávat milion elektromobilů. Do stejného roku chce totiž Hyundai uvést dalších 12 nových elektromobilů, tento plán už ostatně započal Ioniq 5 a další modely pod tímto označením nejsou vůbec daleko.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 19 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q4 SB 50 e-tron quattro: Když to má fungovat, berte plnou palbu!

Audi Q4 SB 50 e-tron quattro

Vysoký dojezd? Máme. Kvalitní zpracování? Také. Výkon? Nechybí. Jízdní komfort? Nadprůměrný. Designový elektromobil se Audi hodně povedl, ale bez chybičky není.

10.  10.  2021 | Richard Herbich | 5 příspěvků