Hyundai uvádí své největší SUV. Palisade slibuje tři řady plnohodnotných sedadel

O nové vlajkové lodi automobilky Hyundai se v poslední době hodně mluvilo. Nyní se představila na autosalonu v Los Angeles.

Že jste o novém SUV se třemi řadami plnohodnotných sedadel neslyšeli? Není divu, novinka je stejně jako třeba Veloster určena pouze pro Ameriku. Splňuje požadavky místních na monstrózní prostorné auto pro přesun početných rodin přes státy, i na obyčejný nákup.

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Dostal jméno Palisade, což je odkaz na pacifické palisády, přímořskou čtvrť v Los Angeles. V tomto místě se také očekává vysoká koncentrace jeho majitelů. Stejně jako obyvatelé totiž Hyundai Palisade nebude z levného kraje. Obří SUV stojí na stejných základech jako nedávno představená Kia Telluride, která je upečená podle stejného receptu.

Na palubě  nechybí luxus a plejáda asistenčních systémů. I přes své neskromné rozměry bude Hyundai nabízet ve standardu pohon předních kol, čtyřkolka bude za příplatek. Může se to zdát jako hloupost, ale většina těchto vozů se do terénu nikdy nepodívá, a s pohonem všech kol s sebou tahají zbytečnou váhu.

Nabídka motorů vypadá skvěle a Evropan může jen tiše závidět. Podle posledních informací by měl být základní motorizací šestiválec o objemu 3.3 litru a s výkonem 216 kW (290 koní).

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Druhým motorem je pak hybridní jednotka, taktéž šestiválcová, o objemu 3.5 litru a s ohromujícím výkonem 298 kW (400 k). Hyundai Palisade půjde do prodeje příští léto. Ceny zatím nejsou známy. Měla by o takový vůz zájem i Evropa, nebo si vystačíme se Santa Fe?

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků