Hyundai uvádí své největší SUV. Palisade slibuje tři řady plnohodnotných sedadel

O nové vlajkové lodi automobilky Hyundai se v poslední době hodně mluvilo. Nyní se představila na autosalonu v Los Angeles.

Že jste o novém SUV se třemi řadami plnohodnotných sedadel neslyšeli? Není divu, novinka je stejně jako třeba Veloster určena pouze pro Ameriku. Splňuje požadavky místních na monstrózní prostorné auto pro přesun početných rodin přes státy, i na obyčejný nákup.

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Dostal jméno Palisade, což je odkaz na pacifické palisády, přímořskou čtvrť v Los Angeles. V tomto místě se také očekává vysoká koncentrace jeho majitelů. Stejně jako obyvatelé totiž Hyundai Palisade nebude z levného kraje. Obří SUV stojí na stejných základech jako nedávno představená Kia Telluride, která je upečená podle stejného receptu.

Na palubě  nechybí luxus a plejáda asistenčních systémů. I přes své neskromné rozměry bude Hyundai nabízet ve standardu pohon předních kol, čtyřkolka bude za příplatek. Může se to zdát jako hloupost, ale většina těchto vozů se do terénu nikdy nepodívá, a s pohonem všech kol s sebou tahají zbytečnou váhu.

Nabídka motorů vypadá skvěle a Evropan může jen tiše závidět. Podle posledních informací by měl být základní motorizací šestiválec o objemu 3.3 litru a s výkonem 216 kW (290 koní).

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Druhým motorem je pak hybridní jednotka, taktéž šestiválcová, o objemu 3.5 litru a s ohromujícím výkonem 298 kW (400 k). Hyundai Palisade půjde do prodeje příští léto. Ceny zatím nejsou známy. Měla by o takový vůz zájem i Evropa, nebo si vystačíme se Santa Fe?

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

22.  10.  2019 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek