Hyundai uvádí své největší SUV. Palisade slibuje tři řady plnohodnotných sedadel

O nové vlajkové lodi automobilky Hyundai se v poslední době hodně mluvilo. Nyní se představila na autosalonu v Los Angeles.

Že jste o novém SUV se třemi řadami plnohodnotných sedadel neslyšeli? Není divu, novinka je stejně jako třeba Veloster určena pouze pro Ameriku. Splňuje požadavky místních na monstrózní prostorné auto pro přesun početných rodin přes státy, i na obyčejný nákup.

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Dostal jméno Palisade, což je odkaz na pacifické palisády, přímořskou čtvrť v Los Angeles. V tomto místě se také očekává vysoká koncentrace jeho majitelů. Stejně jako obyvatelé totiž Hyundai Palisade nebude z levného kraje. Obří SUV stojí na stejných základech jako nedávno představená Kia Telluride, která je upečená podle stejného receptu.

Na palubě  nechybí luxus a plejáda asistenčních systémů. I přes své neskromné rozměry bude Hyundai nabízet ve standardu pohon předních kol, čtyřkolka bude za příplatek. Může se to zdát jako hloupost, ale většina těchto vozů se do terénu nikdy nepodívá, a s pohonem všech kol s sebou tahají zbytečnou váhu.

Nabídka motorů vypadá skvěle a Evropan může jen tiše závidět. Podle posledních informací by měl být základní motorizací šestiválec o objemu 3.3 litru a s výkonem 216 kW (290 koní).

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Druhým motorem je pak hybridní jednotka, taktéž šestiválcová, o objemu 3.5 litru a s ohromujícím výkonem 298 kW (400 k). Hyundai Palisade půjde do prodeje příští léto. Ceny zatím nejsou známy. Měla by o takový vůz zájem i Evropa, nebo si vystačíme se Santa Fe?

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků