Hyundai uvádí své největší SUV. Palisade slibuje tři řady plnohodnotných sedadel

O nové vlajkové lodi automobilky Hyundai se v poslední době hodně mluvilo. Nyní se představila na autosalonu v Los Angeles.

Že jste o novém SUV se třemi řadami plnohodnotných sedadel neslyšeli? Není divu, novinka je stejně jako třeba Veloster určena pouze pro Ameriku. Splňuje požadavky místních na monstrózní prostorné auto pro přesun početných rodin přes státy, i na obyčejný nákup.

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Dostal jméno Palisade, což je odkaz na pacifické palisády, přímořskou čtvrť v Los Angeles. V tomto místě se také očekává vysoká koncentrace jeho majitelů. Stejně jako obyvatelé totiž Hyundai Palisade nebude z levného kraje. Obří SUV stojí na stejných základech jako nedávno představená Kia Telluride, která je upečená podle stejného receptu.

Na palubě  nechybí luxus a plejáda asistenčních systémů. I přes své neskromné rozměry bude Hyundai nabízet ve standardu pohon předních kol, čtyřkolka bude za příplatek. Může se to zdát jako hloupost, ale většina těchto vozů se do terénu nikdy nepodívá, a s pohonem všech kol s sebou tahají zbytečnou váhu.

Nabídka motorů vypadá skvěle a Evropan může jen tiše závidět. Podle posledních informací by měl být základní motorizací šestiválec o objemu 3.3 litru a s výkonem 216 kW (290 koní).

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Druhým motorem je pak hybridní jednotka, taktéž šestiválcová, o objemu 3.5 litru a s ohromujícím výkonem 298 kW (400 k). Hyundai Palisade půjde do prodeje příští léto. Ceny zatím nejsou známy. Měla by o takový vůz zájem i Evropa, nebo si vystačíme se Santa Fe?

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků