Hyundai uvádí své největší SUV. Palisade slibuje tři řady plnohodnotných sedadel

O nové vlajkové lodi automobilky Hyundai se v poslední době hodně mluvilo. Nyní se představila na autosalonu v Los Angeles.

Že jste o novém SUV se třemi řadami plnohodnotných sedadel neslyšeli? Není divu, novinka je stejně jako třeba Veloster určena pouze pro Ameriku. Splňuje požadavky místních na monstrózní prostorné auto pro přesun početných rodin přes státy, i na obyčejný nákup.

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Vrchol koncernu Hyundai má po faceliftu. Genesis G90 si s ničím nespletete

Dostal jméno Palisade, což je odkaz na pacifické palisády, přímořskou čtvrť v Los Angeles. V tomto místě se také očekává vysoká koncentrace jeho majitelů. Stejně jako obyvatelé totiž Hyundai Palisade nebude z levného kraje. Obří SUV stojí na stejných základech jako nedávno představená Kia Telluride, která je upečená podle stejného receptu.

Na palubě  nechybí luxus a plejáda asistenčních systémů. I přes své neskromné rozměry bude Hyundai nabízet ve standardu pohon předních kol, čtyřkolka bude za příplatek. Může se to zdát jako hloupost, ale většina těchto vozů se do terénu nikdy nepodívá, a s pohonem všech kol s sebou tahají zbytečnou váhu.

Nabídka motorů vypadá skvěle a Evropan může jen tiše závidět. Podle posledních informací by měl být základní motorizací šestiválec o objemu 3.3 litru a s výkonem 216 kW (290 koní).

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Hyundai i30 N Fastback má české ceny! Jak si stojí proti Octavii RS?

Druhým motorem je pak hybridní jednotka, taktéž šestiválcová, o objemu 3.5 litru a s ohromujícím výkonem 298 kW (400 k). Hyundai Palisade půjde do prodeje příští léto. Ceny zatím nejsou známy. Měla by o takový vůz zájem i Evropa, nebo si vystačíme se Santa Fe?

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků